Gdzie jechać na wakacje w Polsce, by nie zbankrutować? 5 pięknych miejsc, które nie wpłyną na twój portfel

Wyjazdy wakacyjne stają pod znakiem zapytania w wielu rodzinach. Powód? Wciąż rosnące ceny. Drożej jest nie tylko w sklepach. W górę poszły także ceny za hotel czy wynajem domków. Mamy dla was jednak kilka sprawdzonych miejscówek. Tu możecie spodziewać się stałych cen. Warto więc zaplanować wyjazd z rodziną już dziś!

Więcej informacji o wakacjach i urlopach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Sasino

Jeśli przerażają Was doniesienia o cenach nad polskim morzem, polecamy nieco zboczyć z kursu i wybrać się na Kaszuby. Sasino jest prawdziwą perełką. To malutka wieś, gdzie nie znajdziecie bogatego zaplecza gastronomicznego. Lepiej wynająć więc domek z dostępem do kuchni. Będziecie jednak zachwyceni! I to nie tylko z tego powodu, że nie ma tu gdzie wydawać pieniędzy.

Przywitają was puste plaże i sosnowe lasy. Powietrze jest tu wyjątkowe czyste. Idealne tereny na wycieczki rowerowe z rodziną. Warto podczas jednej z nich pojechać do położonej niedaleko wsi Stilo. Mieści się tu latarnia, która jest wykonana w całości z metalu. Bardzo pocztówkowe miejsce!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Białogóra

Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie wakacji bez pobytu w typowej nadbałtyckiej miejscówce, wybierajcie te mniej oblegane. Polecamy Białogórę. Geograficznie to także Kaszuby. Jednak jest tu większe zaplecze handlowo-gastronomiczne.

Dlaczego jest tu taniej niż w Ustroniu czy Łebie? Powód jest prosty. Do plaży trzeba kawałeczek dojść. Jeśli nie boicie się spaceru – mniej więcej 1 km w jedną stronę – koniecznie zerknijcie, co ma do zaoferowania Białogóra. Pisaliśmy o niej już tutaj:

Tykocin

Bardzo popularne, ale wciąż tańsze niż wspomniane morze, staje się Podlasie. Choć opcji jest tu wiele, my polecamy na początek miejscowość Tykocin.

Wieś leży w samym sercu Podlasia, więc stanowi świetną bazę wypadową. Na początek jednak pozwiedzajcie Tykocin. Choć turystów tu niewielu, jest co zwiedzać. Zajrzyjcie na przykład do zamku, barokowej synagogi czy kościoła św. Trójcy.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Szumy na Tanwi

W Polsce – i to za niewielkie pieniądze – możecie też znaleźć się wśród krajobrazów rodem z filmów przygodowych czy fantasy. Szumy na Tanwi są przykładem bajkowego miejsca. Mieszczą się w Puszczy Solskiej.

Koryto rzeki malowniczo układa się i pokazuje, że Polska jest niezwykle piękna! Wystarczy tylko wyjść poza głównej atrakcje turystyczne. Tutaj dowiecie się więcej o tym niezwykły miejscu:

Kielce

Jeśli lubicie zwiedzać miasta, chcecie zorganizować rodzinny city break w Polsce, postacie na Kilce. To miasto o wiele tańsze od obleganego Krakowa czy nawet Torunia. Co oferują Kielce? Oprócz ciekawych tras spacerowych, warto obejrzeć Pałac Biskupów (Muzeum Narodowe), barokową bazylikę z piękną polichromią oraz lapidarium z macew.

Kielce to także świetna baza wypadowa na dłuższy urlop. Szczególnie polecamy wycieczkę do niedaleko położonych Chęcin. Jeśli lubicie zwiedzać ruiny zamków, będziecie zachwyceni.

Więcej o: