Zaczęła wakacje z wielkim rozmachem i od razu została wyproszona z samolotu na Ibizę. Musiała interweniować policja

W porcie lotniczym w Katowicach doszło do incydentu z udziałem pasażerki. Obsługa samolotu była zmuszona wyprosić ją z pokładu. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze, którzy wyprowadzili kobietę z powrotem na lotnisko.

Wakacje pasażerki, która miała wybrać się na Ibizę, zakończyły się jeszcze przed startem samolotu. Z powodu swojego nieodpowiedniego zachowania została ona wyproszona z samolotu. W akcji brali udział funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Miała polecieć na słoneczną Ibizę. Zapłaci mandat za zakłócanie porządku na pokładzie

Do kłopotliwej sytuacji doszło kilka dni temu na lotnisku w Pyrzowicach. Jak podaje portal turysci.pl, jedna z podróżujących kobiet, która miała polecieć na hiszpańską wyspę nie dotarła do celu i została w Polsce. Została wyproszona z samolotu, ponieważ miała zakłócać porządek na pokładzie. Nie reagowała na polecenia załogi. Przez to zdarzenie samolot miał dwudziestominutowe opóźnienie.

34-latka była pijana. Miała ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Pasażerka, której nie pozwolono pozostać na pokładzie samolotu była pijana. Po przeprowadzeniu kobiety do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej została ona poddana badaniu alkomatem.  Miała ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na pasażerkę nałożono karę grzywny w związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Warto dodać, że jeśli z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów następuje opóźnienie lotu, takim osobom grożą sankcje cywilne. Jak przypomina Straż Graniczna:

Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi. Załoga, gdy poczuje od podróżnego woń alkoholu, ma prawo odmówić mu wejścia na pokład.Więcej o: