Weszła do fontanny i nabrała z niej wody. To kolejny przypadek ignorancji. "I nazywają ich turystami"

W Rzymie po raz kolejny zagraniczni turyści popisali się prawdziwą ignorancją. Przy Fontannie di Trevi codziennie pojawiają się tłumy, które chcą zobaczyć ten przepiękny zabytek. Niestety coraz częściej samo oglądanie im nie wystarcza.

Niedawno w Rzymie doszło do kolejnego incydentu z udziałem zagranicznych turystów. Do najsłynniejszej rzymskiej fontanny weszła kobieta, która napełniła sobie butelkę wodą. Jak twierdzi, nie wiedziała, że jest to zabronione. Zdarzenie zostało nagrane i od razu trafiło do sieci.   

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Fontanna di Trevi to jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków w Rzymie

Turyści, którzy odwiedzają włoską stolicę, każdego dnia tłumnie przychodzą zobaczyć jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki. Niestety w ostatnim czasie Fontanna di Trevi spotyka się z ogromną ignorancją zagranicznych turystów - mimo zakazu ośmielają się oni wchodzić do wody, wspinać się na rzeźby i kąpać w fontannie. Dodajmy, że za wchodzenie do najsłynniejszej rzymskiej fontanny grozi mandat w wysokości od 450 euro, czyli około 2 tys. zł.      

Turystka napełniła butelkę wody. Straż zareagowała błyskawicznie

Zagraniczna turystka zignorowała zakaz wchodzenia do Fontanny di Trevi i nabrała sobie z niej wody do butelki. Natychmiast zainterweniowała straż miejska i poprosiła kobietę o wycofanie się i wyjście z fontanny. Ta jednak spokojnie dokończyła nalewać wodę i dopiero wtedy zareagowała na wezwanie strażników. Jak podaje portal la7.it, turystka, kiedy tłumaczyła się przed strażą, oznajmiła, że nie wiedziała, że wchodzenie do fontanny jest zabronione.

Zachowanie turystki jest powszechnie krytykowane. Internauci zaznaczają, że takie czyny powinny być karane wysokimi mandatami i nie powinno się na nie pozwalać. Niektórzy mówią, że kary finansowe nie wystarczają. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

 
I nazywają ich turystami.
To czysta ignorancja i brak wychowania!!
W Starożytnym Rzymie by cię ukrzyżowali, a teraz dają ci jakiś głupi mandat.
Więcej o: