Wprowadzali w błąd pasażerów. Przyłapano ich na gorącym uczynku. "To się mikolstwo doigrało w końcu"

Straż Ochrony Kolei zatrzymała nastolatków, którzy od trzech miesięcy kradli tablice relacyjne i wprowadzali w błąd pasażerów. Chłopcy włamywali się do szafek elektronicznego systemu informacji pasażerskiej.

Sokiści poinformowali w mediach społecznościowych o zatrzymaniu dwóch czternastolatków, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku. Funkcjonariusze znaleźli w ich plecakach skradzione tablice relacyjne. Chłopcy zmieniali relacje pociągów dla żartu.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Żartownisie zostali złapani w pociągu relacji Hel-Przemyśl Główny

14 sierpnia 2023 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli dwóch chłopców, którzy otwierali szafkę elektronicznego systemu informacji pasażerskiej. Zostali złapani w pociągu relacji Hel-Przemyśl Główny. 

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli dwóch nastolatków, którzy przy pomocy klucza "kwadrat" otwierali szafkę elektronicznego systemu informacji pasażerskiej w pociągu relacji Hel - Przemyśl Główny.

W plecakach nastolatków znaleziono 116 skradzionych tablic relacyjnych

14-latkowie wprowadzali pasażerów kolei w błąd od ponad trzech miesięcy. W ich plecakach znajdowało się 116 skradzionych tablic relacyjnych. Zostały one przekazane przewoźnikowi PKP Intercity. Nastolatkowie trafili w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Katowicach. 

Jak się później okazało, 14-latkowie chcieli zmienić relację pociągu, robili to dla zabawy od ponad trzech miesięcy. W wyniku podjętych czynności w ich plecaku zabezpieczono aż 116 skradzionych tablic relacyjnych z różnych pociągów dalekobieżnych. Ujętych żartownisiów przekazano do Komisariatu VI Policji w Katowicach. Odzyskane tablice przekazano przewoźnikowi.

Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny. Internauci komentujący zatrzymanie chłopców potępiają ich bezmyślne zachowanie i podpowiadają, co powinno ich czekać w tej sytuacji. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Pojemny plecak. A tak na serio to kazałbym im myć wagony, aż im się odechce żartów.
To się mikolstwo doigrało w końcu.
Więcej o: