Takie okazy pojawiły się w polskich lasach. "Niektóre są jadalne zawsze, a niektóre tylko raz"

Obfite opady deszczu w ostatni weekend spowodowały, że w wielu miejscach pojawił się wysyp grzybów. Internauci chwalą się swoimi znaleziskami i publikują w mediach społecznościowych ich zdjęcia. Dokąd wybrać się na grzyby?

Po ostatnich ulewnych deszczach w wielu miejscach Polski pojawiły się grzyby. W mediach społecznościowych opublikowano wiele zdjęć dorodnych okazów m.in. z bieszczadzkich lasów. Zdjęcia można zobaczyć na stronie FB Lasów Państwowych.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Jakie grzyby można znaleźć o tej porze roku? Najczęściej są to kurki, borowiki i maślaki

W polskich lasach w sierpniu najczęściej można znaleźć borowiki, kurki i maślaki. Według portalu grzyby.pl obecnie grzybiarze mają szanse na znalezienie największej ilości grzybów na Pomorzu, Warmii i Mazurach, na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Dodajmy, że borowików należy szukać pod świerkami i sosnami. Maślaki rosną zwykle w trawach pod modrzewiami. Z kolei kurki występują na piaszczystych terenach i miejscach pokrytych mchem. Najczęściej rosną w pobliżu świerków i sosen. 

Grzyby pojawiły się m.in. w Bieszczadach na terenie nadleśnictwa Baligród

Deszcze, jakie nawiedziły Polskę w ostatni weekend pozwoliły na pojawienie się setek pięknych okazów grzybów. Leśnicy opublikowali ich zdjęcia na Facebooku.

Popadało i pojawiają się owocniki grzybów w bieszczadzkich lasach.

Nadleśnictwo Baligród opublikowało w mediach społecznościowych zdjęcia grzybów, jakie pojawiły się na jego terenie. Internauci pozostawili pod postem wiele komentarzy, w których dzielą się własnymi doświadczeniami i publikują zdjęcia własnych znalezisk. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Ślicznie się prezentują na ściółce leśnej, różnobarwne, różnokształtne, cieszą oczy.
Wszystkie grzyby są śliczne o różnych kolorach smakach wielkościach zapachach niektóre są jadalne zawsze a niektóre tylko raz.
Więcej o: