Ocenili największy polski park rozrywki. "TOP na weekend". Tylko jeden element wymaga ulepszenia

Jeden z niemieckich portali turystycznych wybrał najlepsze europejskie parki rozrywki. Polska Energylandia znalazła się w zestawieniu na wysokiej pozycji. Wyjazd na weekend do Zatoru to idealny pomysł na spędzenie jednego z wakacyjnych weekendów.

Niedawno niemieckie media doceniły Energylandię, czyli największy i najnowocześniejszy polski park rozrywki znajdujący się niedaleko Krakowa. Rollercoastery i mnóstwo innych atrakcji tworzą doskonałe miejsce dla każdego, kto potrzebuje dużej dawki adrenaliny. Jak oceniają polski park rozrywki? Wskazują na jeden element, który jeszcze wymaga udoskonalenia.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Niemieccy dziennikarze ocenili europejskie parki rozrywki

Portal naszych zachodnich sąsiadów określił Energylandię mianem "najtańszej wśród najlepszych". Na pierwszym miejscu w zestawieniu portalu travelcircus.de znalazł się niemiecki Europa-Park w Rust położony w zachodnich Niemczech przy granicy z Francją.  

Doceniają Energylandię ze względu na wysoką jakość i niskie ceny

Polski park rozrywki w niemieckim zestawieniu znalazł się na czwartym miejscu. Maksymalną liczbę punktów Energylandia zdobyła w kategorii "stosunek jakości do ceny". Osoba dorosła musi zapłacić za wejście około 45 euro (około 200 złotych), przy czym w najwyżej ocenianych parkach jest to kwota rzędu 58 euro (około 250 złotych). Poza tym były brane pod uwagę takie kryteria jak oceny klientów w Google oraz ilość atrakcji dla osób bez względu na wiek. 

Energylandia mogła znaleźć się jeszcze wyżej w rankingu. Najmniej punktów uzyskała za tzw. instagramowość. 

 

Według niemieckich mediów władze Energylandii powinny skupić się jeszcze bardziej na promowaniu parku w mediach społecznościowych. Chodzi również o darmową reklamę, czyli o zachęcanie osób, które odwiedziły park rozrywki do publikowania zdjęć z pobytu na Instagramie i Facebooku. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: