Przyszedł coś przegryźć i wywołał panikę na obozie harcerskim. Wcześniej przed nim ostrzegano

We Włoszech na jednym z obozów harcerskich pojawił się niedźwiedź, który przyszedł w poszukiwaniu pożywienia. Uczestnicy wpadli w panikę. Jak podają włoskie media, byli wcześniej informowani o tego rodzaju zagrożeniu.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w weekend w Abruzji, w środkowych Włoszech. Niedźwiedź zakradł się w nocy do namiotu z zapasami jedzenia. Uczestnicy obozu spanikowali i wezwali pomoc. To nie pierwsze takie zajście w tym miejscu. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Niedźwiedź wszedł do namiotu, w którym chłopcy trzymali jedzenie

Niedźwiedź pojawił się na obozie harcerskim w niedzielę wieczorem w miejscowości Lecce nei Marsi. Zwierzę przyciągnął zapach jedzenia. Zdjęcia z "wizyty" zwierza zostały opublikowane w mediach społecznościowych. Lokalni mieszkańcy są przyzwyczajeni do pojawiania się niedźwiedzi w tej okolicy. Podobna sytuacja miała tu miejsce rok temu. Harcerze byli o tym wcześniej informowani.

Chłopcy wpadli w panikę. Schowali się w autach, a potem wezwali pomoc

Kiedy niedźwiedź zjawił się w obozie harcerzy, chłopcy znaleźli bezpieczne schronienie w samochodach. Następnie wezwali pomoc, a na miejsce przyjechała straż leśna i przepłoszyła niedźwiedzia.

Zastępowi byli wcześniej proszeni przez dyrektora parku Luciano Sammarone, aby przechowywać żywność w dobrze zamkniętym namiocie kuchennym. Niestety harcerze nie wzięli tego pod uwagę i efekt okazał się fatalny. Jak zaznaczają władze parku, niedźwiedź nie może być obwiniany za swoje zachowanie - to grupa harcerzy przebywała na jego terenie i powinna zachować ostrożność. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Internauci komentujący opublikowany post w mediach społecznościowych nie dziwią się, że tak się stało. Zwracają uwagę na bezmyślność obozowiczów. Jak skomentował jeden z użytkowników mediów społecznościowych:

Przebywanie w takich miejscach i niemyślenie o tym, aby żywność była zabezpieczona, wydaje mi się wielkim głupstwem… Na całym świecie niedźwiedzie są przyciągane przez zapachy jedzenia.
Więcej o: