Pasażerka przeżyła szok po wylądowaniu. Poleciała ponad 2000 kilometrów dalej, niż planowała

Podróże samolotem bywają niezwykle stresujące. Surowe limity bagażowe, planowane godziny zamknięcia bramek, chaos i kolejki - wszystko to sprawia, że w tym czasie nietrudno o pomyłkę. Przekonała się o tym pasażerka SpiceJet, która przez niedopatrzenie przewoźnika wylądowała w niewłaściwym miejscu.

Do szokującego zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 lipca. Pasażerka taniej linii lotniczej SpiceJet planowała udać się z New Delhi do oddalonego o 800 km Srinagar w północnych Indiach. O poranku udała się na lotnisko, przeszła kontrolę bezpieczeństwa i skierowała się do, jak jej się wydawało, odpowiedniej bramki. Okazało się jednak, że znalazła się w niewłaściwym samolocie

Zobacz wideo Varanasi - święte miasto Indii. Dlaczego niektóre kobiety nie mogą przychodzić nad Ganges?

Wsiadła do złego samolotu 

Jak donosi internetowe wydanie "The Times of India", ani linia lotnicza, ani pasażerka nie zdawała sobie sprawy z fatalnej pomyłki. Błąd wyszedł na jaw dopiero po wylądowaniu - wówczas kobieta doznała prawdziwego szoku. Okazało się bowiem, że zamiast do Srinagaru trafiła do Pune - miasta w zachodnich Chinach, oddalonego o 2200 km od jej lotniska docelowego. Przerażona kobieta natychmiast poinformowała o fakcie pracowników SpiceJet.

Linia lotnicza zabiera głos

Przewoźnik jeszcze tego samego dnia zorganizował podróżnej lot do Delhi, a następnie do Srinagaru. Jak doszło do pomyłki? Tego wciąż nie wiadomo. W końcu pracownicy linii lotniczych skanują karty pokładowe przed wejściem do samolotu, właśnie po to, by do takich błędów nie dochodziło. Rzecznik SpiceJet przeprosił za niedogodności i poinformował, że skontaktował się z poszkodowaną pasażerką. 

Przypadek ten nie był odosobniony - do podobnego zdarzenia doszło m.in. na początku 2023 roku. Pasażer linii lotniczej IndiGo zarezerwował lot do Patny we wschodnich Indiach, a wylądował na zachodzie, w Udaipur. Przewoźnik zapewnił mu lot do miejsca docelowego i zwrócił pieniądze. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: