Awantura na pokładzie samolotu. Steward i pasażerowie stracili cierpliwość. Wszystko przez... wino

Załoga linii United Airlines była zmuszona do zrobienia nieplanowanego przystanku. Wszystko z powodu niesfornej pasażerki, która wdała się w awanturę z pracownikami i podróżnymi. Powodem jej frustracji był fakt, że pracownicy... "nie pozwolili jej się napić wina".

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 lipca. Pasażerowie amerykańskiej linii lotniczej United Airlines właśnie mieli udać się z Houston do Los Angeles. Ich podróż nie poszła jednak zgodnie z planem. Z powodu agresywnego zachowania jednej z podróżnych, załoga podjęła decyzję o przekierowaniu lotu do Phoenix w stanie Arizona.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Awantura na pokładzie United Airlines

Jeden z pasażerów, Blake Perkins podzielił się nagraniami z incydentu na TikToku. Na nagraniach widzimy, jak steward krzyczy na kobietę, nakazując jej zajęcie miejsca. Ostrzegał również, że samolot będzie musiał wylądować w Arizonie, a ona opuści maszynę w kajdankach. Podróżna nic nie robiła sobie z ostrzeżeń załogi i wciąż odmawiała wykonywania poleceń. Pracownik oskarżył ją także o picie przed wejściem na pokład. 

Widziałem, że pijesz wino, a nie wolno ci tego robić. Mimo to pozwoliłem ci wejść na pokład samolotu

- mówił steward na nagraniu. 

Na jednym z filmów słychać także głosy poirytowanych pasażerów, którzy krytykowali kobietę i wyrażali niezadowolenie związane z nieplanowanym międzylądowaniem. 

Kolejne wideo z Karen, która nie mogła otrzymać wina. Musieliśmy wylądować, aby mogła zostać eskortowana, co spowodowało jeszcze większe opóźnienia niż dotychczas. Przez wino

- napisał autor nagrania na TikToku. 

Pasażerka przywitana przez funkcjonariuszy

Linia lotnicza przyznała w oświadczeniu dla Insidera, że samolot musiał zostać przekierowany ze względu na pasażerkę, która "zakłócała spokój" i "odmawiała wykonywania instrukcji stewardesy". Po wylądowaniu na lotnisku w Phoenix kobieta została wyprowadzona z pokładu przez funkcjonariuszy. Maszyna odleciała do Los Angeles jeszcze tego samego wieczoru.

"Klientka została wykluczona z przyszłych lotów United, podczas gdy my analizujemy tę sprawę" - dodał przedstawiciel amerykańskiego przewoźnika. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: