Pasażer plus size utknął w fotelu na trzy godziny. Interweniowały służby ratownicze. "Niezwykle krępujące"

Na pokładzie samolotu British Airways doszło do niecodziennej interwencji. Po ponad sześciogodzinnym locie pasażer plus size zdał sobie sprawę, że nie może ruszyć się z fotela pierwszej klasy. Bezradna załoga wezwała na miejsce służby ratownicze.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 lipca. Samolot British Airways zabrał pasażerów w sześcioipółgodzinny lot z Nigerii na lotnisko Heathrow w Londynie. Jak donosi "The Sun", jeden z podróżnych cieszył się jedzeniem i winem, wylegując się na bardzo pożądanym miejscu 1A w pierwszej klasie. Według tabloida taka przyjemność kosztowała go siedem tys. funtów (36 tys. zł). Wszystko przebiegało bezproblemowo... do czasu, gdy trzeba było wstać. 

Zobacz wideo Kudelski o body positive. Gdzie jest granica?

Nie mógł wydostać się z samolotu

Problemy pasażera zaczęły się tuż po wylądowaniu, około 5:00 rano w sobotę, kiedy zorientował się, że został zaklinowany w fotelu. O fakcie natychmiast poinformował pracowników linii lotniczej, którzy próbowali uwolnić go z samolotowej "pułapki". Ostatecznie ich działania nie przyniosły skutków - konieczne okazało się wezwanie na miejsce służb ratunkowych. 

Ratownicy musieli wyjąć drzwi kabiny, aby wydostać podróżnego za pomocą podnośnika. Misja zakończyła się sukcesem po trzech godzinach od wylądowania. 

Pasażer był przerażony. To zdumiewające, ponieważ te siedzenia są najbardziej przestronne z dostępnych. To było dla niego niezwykle krępujące

- mówił rozmówca "The Sun". 

Osoby plus size walczą o zmiany w samolotach

Pasażerowie plus size często narzekają na warunki panujące w samolotach. Niedawno informowaliśmy o apelu blogerki Jaelynn Chaney wystosowanym do Federalnej Administracji Lotnictwa. Wskazywała w nim m.in., że podróżowanie samolotem jest szczególnie niekomfortowe dla osób o większych rozmiarach. Siedzenia są wąskie, a przestrzeń ograniczana przez podłokietniki powoduje u nich "ból i siniaki". Kobieta domagała się także większych łazienek i dłuższych pasów bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: