Pasażerowie byli zdezorientowani. Usłyszeli tylko "ten samolot nigdzie nie poleci", a za chwilę wzbili się w powietrze

Z poniedziałku 10 na wtorek 11 lipca pasażerowie lotu czarterowego z Zanzibaru do Polski przeżyli chwile niepokoju. W czasie uzupełniania paliwa w Egipcie usłyszeli komunikat, że samolot dalej nie poleci. Turystom nie udzielono wystarczających informacji.

Każda podróż wiąże się z różnego rodzaju nieprzewidzianymi sytuacjami. W ostatnich dniach turyści podróżujący samolotem z Zanzibaru na lotnisko w Katowicach byli świadkami dość dziwnego zdarzenia. W trakcie podróży dostali oni informację o tym, że dalej już samolot nie będzie mógł polecieć. Co miało być tego przyczyną?

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Załoga samolotu przekazała pasażerom, że maszyna uległa awarii

Samolot wracający do Polski, wylądował w Hurghadzie w celu uzupełnienia paliwa. Załoga przekazała pasażerom, że z powodu awarii samolot nie może polecieć dalej. Turyści byli zdezorientowani, kiedy, bez słowa wyjaśnienia, maszyna ruszyła w dalszą podróż. Pasażerowie boeinga prosili załogę o wyjaśnienia, niestety bezskutecznie. Relację ze zdarzenia opublikował portal tvn24.pl. To niepokojącej sytuacji doszło z poniedziałku na wtorek około godziny 1:50 polskiego czasu. 

Samolot wylądował w Polsce z opóźnieniem. Przewoźnik wydał niejasny komunikat

Maszyna z polskimi turystami wystartowała z ponad godzinnym opóźnieniem. Samolot wylądował w Pyrzowicach we wtorek o godzinie 7 rano. Przewoźnik, pytany o przyczyny opóźnienia, tłumaczy się w niejasny sposób. 

Samoloty nie latają z niebezpiecznymi uszkodzeniami. Wszystko regulują przepisy lotnicze i każdy lot musi być wykonany zgodnie z nimi. Tak też było w tym przypadku

- tak linie tłumaczą opóźnienie samolotu dla portalu tvn24.pl. Nadal nie wiadomo, co było główną przyczyną opóźnionego startu samolotu z Zanzibaru.

Enter Air to czarterowa linia lotnicza, która działa od 2010 roku. Samoloty przewoźnika odlatują z pięciu polskich lotnisk: z Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia i GdańskaWięcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: