"Stop golasom na ulicy". Ta nadmorska miejscowość walczy z gołymi brzuchami w miejscach publicznych

Sopot rozpoczyna kampanię "Stop golasom na ulicy". Miasto chce przypomnieć wczasowiczom, że stroje kąpielowe są odpowiednie na plażę, a nie na spacer po mieście. Na czym będzie polegała tegoroczna akcja?

Turyści spędzający wakacje nad Bałtykiem zapominają często, że stroje kąpielowe przeznaczone są do plażowania. Niestety, wiele osób pojawia się na ulicach, w miejscach takich jak punkty gastronomiczne ubranych tylko w kąpielówki albo w bikini. Sopot pragnie zwrócić na to uwagę i przeciwdziałać takim zachowaniom. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

"Nieubranych klientów nie obsługujemy". Tak miasto chce walczyć z półnagimi turystami

To już trzecia sopocka kampania zatytułowana "Stop golasom na ulicy". W tym roku w mieście pojawią się plakaty z hasłem akcji oraz naklejki z napisem "Nieubranych klientów nie obsługujemy". Sopot chce zwrócić uwagę na niestosowne zachowanie wczasowiczów, którzy przychodzą z plaży do miasta ubrani tylko do połowy, bez spodni czy koszulek. Ulotki i plakaty będą zamieszczane m.in. w witrynach restauracji, w hotelach i na słupach reklamowych.

Wszystko po to, aby dbać o dobry wizerunek miasta

Miasto nie chce karać turystów za niestosowne zachowanie, ale jedynie przypomnieć wczasowiczom, że Sopot jest eleganckim kurortem i osoby idące do miasta powinny być ubrane. Władzom chodzi przede wszystkim o dbanie o wizerunek Sopotu. Należy tu dodać, że w Polsce nie istnieją przepisy umożliwiające karanie osób chodzących w mieście bez ubrania. Miasto może jedynie zachęcać do pojawiania się w ubraniu w miejscach publicznych. 

Sopot to jeden z najpiękniejszych polskich nadmorskich kurortów i każdego roku przybywają tu tysiące turystów. Miasto znane jest głównie z festiwalu w Operze Leśnej. Warto dodać, że sopockie molo jest najdłuższym drewnianym molo nad Bałtykiem i mierzy około pół kilometra. To miejsce jest jednym z ulubionych i najchętniej fotografowanych w Sopocie. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: