Gdzie na Mazury? W tych miejscowościach można wypocząć i naładować baterie na kolejne tygodnie

Gdzie na Mazury? W tym przepięknym regionie Polski znajduje się wiele różnych miejscowości wartych odwiedzenia, w których można spędzić udane wakacje. Przedstawiamy trzy propozycje, które zasługują na szczególną uwagę.

Mazury słyną przede wszystkim z pięknej przyrody, rozległych jezior i lasów. Można tam wypoczywać na różne sposoby, np. plażować, żeglować albo korzystać z różnych szlaków turystycznych i różnych atrakcji, jakie oferują lokalne miejscowości. Dokąd wybrać się, będąc na wczasach w Krainie Wielkich Jezior?

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Gdzie na Mazury? Ta miejscowość zasługuje na szczególną uwagę

Jedną z miejscowości, w których można spędzić niezapomniane wczasy jest Ryn położony między dwoma jeziorami - Jeziorem Ryńskim oraz Jeziorem Ołów. Okolica Rynu jest niezwykle malownicza. Oprócz znajdujących się tam jezior można tam zobaczyć m.in. wieżę ciśnień z końca XIX wieku i potężny zamek krzyżacki, który obecnie pełni rolę hotelu. Podczas wakacji w Rynie organizowane są imprezy historyczne i turnieje rycerskie. 

W tych miastach znajdziesz przepiękne plaże i mnóstwo atrakcji

Kolejną miejscowością zasługującą na uwagę jest Giżycko, które stanowi największy mazurski kurort. Turyści chętnie wypoczywają tu głównie ze względu na szerokie plaże nad Jeziorem Niegocin i bogatą infrastrukturę turystyczną. Ciekawym obiektem znajdującym się w Giżycku jest molo, dzięki któremu można jeszcze lepiej cieszyć się pobytem nad jeziorem. Na terenie tego miasta znajdują się różne zabytki i fortyfikacje takie jak Twierdza Boyen i zamek krzyżacki.

Innym ośrodkiem turystycznym, do którego warto wybrać się na Mazurach są Mikołajki. To punkt, którego nie można pominąć podczas wakacji w tym rejonie Polski. Jednym z najciekawszych miejsc w Mikołajkach jest Wioska Żeglarska z mariną oraz promenada nad Jeziorem Mikołajskim. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: