"Cuda, cuda nad cudami". W tych miejscach pojawiło się ich prawdziwe zatrzęsienie [FOTO]

Koniec czerwca nie wszystkim może kojarzyć się z grzybobraniem. Po obfitych deszczach, wraz z cieplejszą aurą gdzieniegdzie pojawiają się również grzyby. Zdjęcia zaskakującego znaleziska zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Chociaż najwięcej pojawia się ich jesienią, latem też potrafią zrobić niespodziankę grzybiarzom. Na stronie FB "Lubuscy Łowcy Burz" pojawiły się zdjęcia z Podkarpacia. To, co na nich widać, może zaskakiwać. Wszystko za sprawą ostatnich obfitych opadów deszczu.

Zobacz wideo Swieża i lekka frittata według Volodymyra Testardiego

Które gatunki można znaleźć o tej porze roku? 

Latem w polskich lasach pojawiają się różne gatunki grzybów. Najczęściej można znaleźć borowiki, kurki i maślaki. Wybierając się na grzyby, warto zadbać o to, aby zbierać je w odpowiedni sposób.

Podstawową zasadą zbierania grzybów jest ich właściwy wybór. Nie powinno się zabierać do domu zbyt młodych, ani zbyt starych okazów. Warto pamiętać też, że grzyby najlepiej jest przenosić w koszyku, a nie np. w plastikowej torebce. Człowiek w lesie jest tylko gościem, dlatego leśnicy każdego roku przypominają, aby, wybierając się na grzybobranie, przestrzegać podstawowych zasad - przede wszystkim nie powinno się niszczyć grzybni.

Zdjęcia zostały opublikowane na Facebooku. Widać na nich całe dywany grzybów

Fotografie z grzybobrania zostały wykonane przez Panią Barbarę. Kobieta pochwaliła się wspaniałym znaleziskiem. Na zdjęciach można zobaczyć całe dywany grzybów. Na stronie FB Lubuscy Łowcy Burz można przeczytać: 

Tam, gdzie częściej padało tam pojawiły się grzyby. Jednak zdecydowana większość kraju musi się obejść smakiem. Poniżej mapa z Klimatycznym Bilansem Wodnym. Od razu widać, gdzie więcej padało.

Internauci nie kryją zachwytu i pozostawiają liczne komentarze pod opublikowanym postem. Większość nie może się doczekać, kiedy taki wysyp będzie w ich regionie. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

O rany, jaki piękny widok!
Raj.
Cuda, cuda nad cudami zazdroszczę super, super.
Więcej o: