Kolejne lotniska łagodzą ograniczenia. Tutaj zmienią się zasady, a na pokład wniesiesz nawet dwa litry płynów

Zmiany, jakie obecnie wprowadza się w europejskich portach lotniczych, sprawią, że podróżowanie będzie zdecydowanie prostsze. Turyści będą mogli m.in. wnosić na niektóre lotniska większe ilości płynów w bagażu podręcznym.

Obowiązujące na lotniskach ograniczenia związane z limitem płynów oraz specjalne zasady, według których należy wyjmować sprzęty elektroniczne podczas kontroli bezpieczeństwa, sprawiają, że często tworzą się kolejki, a wielu pasażerów dodatkowo stresuje się podróżą samolotem. Od teraz w niektórych europejskich portach lotniczych zostanie usprawniony ruch pasażerów. Zmienią się tam zasady dotyczące wnoszenia bagażu podręcznego.

Zobacz wideo Nadchodzi burza lub trąba powietrzna? Zobacz, jak się zachować!

Limity zostały już zniesione na lotnisku w Londynie i Pradze

Niedawno w brytyjskim porcie lotniczym Londyn-City wprowadzono rewolucyjne zmiany. Zniesiono tam limity płynów w bagażu podręcznym. Co więcej, turyści nie muszą już wyjmować sprzętów elektronicznych do przeznaczonych na to pojemników. Takie zmiany powodują, że kontrola bezpieczeństwa na lotnisku przebiega o wiele sprawniej i szybciej. Dlaczego pozwolono sobie na takie zmiany? Zostało to możliwe dzięki zainstalowaniu nowoczesnych skanerów w porcie lotniczym. Praskie lotnisko od razu wzięło przykład z Wielkiej Brytanii i tam również odprawa będzie przebiegała bez dodatkowych komplikacji. 

W walizce podręcznej będzie można mieć nawet dwa litry płynów

Na lotnisku w Pradze pasażerowie będą mogli mieć ze sobą w bagażu podręcznym nawet dwa litry płynów. Zmiany w portach lotniczych będą dotyczyły też przewożenia płynów w specjalnych, stumililitrowych pojemnikach. Warto dodać, że również w Helsinkach nowoczesne skanery pozwalają na wzrost limitu ilości płynów w bagażu podręcznym. Tam od środy 28 czerwca można wnosić do dwóch litrów płynów.

Ograniczenia związane z wnoszeniem elektroniki i płynów na lotniska zostały wprowadzone po atakach terrorystycznych z 2006 roku. Od tego czasu, przepisy dotyczące wnoszenia elektroniki i płynów na pokład samolotu różnią się w zależności od kraju i linii lotniczej. W większości przypadków pasażerowie muszą przestrzegać zasad dotyczących wielkości opakowań płynów oraz wnoszenia elektroniki na pokład samolotu. Przed podróżą warto sprawdzić aktualne przepisy obowiązujące w danym kraju. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: