Gdzie leży wrak Titanica? "Niezatapialny statek" już za kilka lat może zniknąć bez śladu

Katastrofa transatlantyku RMS Titanic należy do największych tego rodzaju tragedii w historii świata. Na jakiej głębokości znajdują się szczątki statku? Gdzie dokładnie leży wrak Titanica? Niestety, już za kilka lat może pozostać po nim tylko wspomnienie.

Zatonięcie Titanica było jednym z najbardziej tragicznych wypadków morskich w historii i do tej pory przyciąga uwagę mediów i ludzi na całym świecie. Wiele szczegółów katastrofy wciąż pozostaje zagadką. Wrak statku rozrzucony jest na dnie oceanu na obszarze około pięciu kilometrów kwadratowych. Na pozostałościach niezatapialnego obecnie rozwija się wiele organizmów takich jak koralowce i gąbki morskie. Jak się okazuje, wrak może całkowicie zniknąć w ciągu kilku następnych lat.

Zobacz wideo Pościg za BMW po ulicach Kielc. Uciekinier doprowadził do dwóch kolizji

Ostatnio w okolicach wraku zaginęła łódź podwodna do przewożenia turystów

Kilka dni temu w okolicach wraku Titanica doszło do zaginięcia łodzi podwodnej przeznaczonej do przewożenia turystów. Podróż miała trwać osiem godzin. Osoby, które wybrały się na podwodną wycieczkę, miały przyjrzeć się resztkom Titanica z bliższej odległości. Co ciekawe, koszt takiej podróży miał wynieść nawet ćwierć miliona dolarów od osoby.

Gdzie leży wrak Titanica? Na jakiej głębokości się znajduje?

RMS Titanic to statek pasażerski linii White Star, który zatonął w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Był prawdziwym gigantem - pod każdym względem przebijał każdy inny statek tamtych czasów. Mierzył 269 metrów długości, 53 metry szerokości, a ważył 52 310 ton. Dzielił się na kilkanaście przedziałów, które zamykane były specjalnymi drzwiami, które miały chronić statek przed zatonięciem. Na pokładzie znajdowało się około 2200 osób, szalup było tylko 20. W katastrofie zginęło ponad 1500 osób.

Wrak Titanica znajduje się na głębokości 3800 metrów około 600 km od wybrzeży Nowej Fundlandii. Naukowcy twierdzą, że ze względu na znajdujące się na nim drobnoustroje, do roku 2030 statek całkowicie zniknie. Będzie też trudno wskazać dokładne miejsce zatonięcia transatlantyku. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: