Ten ciepły kraj słynie z przepięknych wysp. Którą najlepiej wybrać na urlop? Te są naprawdę wyjątkowe

Planujesz spędzić wakacje w ciepłym i słonecznym miejscu nad morzem? Grecja to jeden z europejskich krajów mający do zaoferowania wiele wysp, na których można doskonale wypocząć i odzyskać energię. Trzy z nich zasługują na szczególną uwagę.

Na Morzu Jońskim i Egejskim znajduje się mnóstwo malowniczych wysp. Które najlepiej wybrać, planując wakacje? Piękne plaże, słońce i krystalicznie czysta woda - przedstawiamy trzy greckie wyspy, na których można spędzić niezapomniany urlop i oderwać się od codzienności. 

Zobacz wideo Pościg drogami powiatu radomskiego za 23-latkiem w BMW

Korfu. Zielona wyspa z piaszczystymi plażami i wspaniałymi krajobrazami

Grecka wyspa Korfu oferuje wiele malowniczych zakątków i atrakcji. Znajduje się na niej wiele plaż z białym piaskiem i turkusową wodą. Każdy, kto uwielbia leniwie spędzać czas na opalaniu, pływaniu i uprawianiu sportów wodnych, będzie mógł tam spędzić wyjątkowy urlop. Korfu słynie też z licznych zabytków, smacznej kuchni opartej głównie na daniach rybnych i owocach morza. Wyróżnia ją przede wszystkim wszechobecna przyroda - Korfu jest jedną z najbardziej zielonych greckich wysp. Można na niej zobaczyć wiele drzew oliwnych, cyprysów i winnic. Panują tam idealne warunki do pieszych wędrówek.

A może Kreta? To tutaj znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie

Kolejna wyspa warta odwiedzenia to Kreta - znajdziemy tam wiele zabytków, np. Pałac Knossos, ruiny pałacu w Fajstos oraz Klasztor Moni Arkadiou. Miłośnicy sztuki mogą odwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej w Rethymno oraz Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Podobnie jak na Korfu, Kreta ma do zaoferowania przepiękne krajobrazy oraz doskonałą kuchnię. Warto dodać, że plaże na tej wyspie należą do najpiękniejszych na świecie. Wygrały one dwa razy w konkursie Travellers' Choice Awards platformy turystycznej TripAdvisor.

Na tej wyspie skosztujesz wyjątkowych potraw. Odpoczniesz też na plażach z różowym piaskiem

Milos należy do wysp archipelagu Cyklad. Przyciąga turystów przede wszystkim piękną przyrodą i urokliwymi plażami z czerwonym, różowym i białym piaskiem. Na tej niewielkiej wyspie występują wulkaniczne formacje skalne, jaskinie i wodospady. Jedną z jej najciekawszych atrakcji jest kuchnia, w której znajdziemy wyjątkowe dania takie jak np. karpousopita, czyli ciasto z miąższu arbuza.  

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: