Ta "dystopijna" plaża przyprawia urlopowiczów o dreszcze. "Nie mogłem się doczekać, by się stąd wydostać"

Najpiękniejsze plaże przyciągają turystów z całego świata krystalicznie czystą wodą, białym piaskiem i ciepłymi promieniami słonecznymi. Jednak niektóre miejsca sprawiają, że plażowicze chcą je jak najszybciej opuścić. Jedna z nich znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Plaża Scarborough mieści się w Yorkshire, w północno-wschodniej Anglii. To piaszczyste wybrzeże jest doceniane ze względu na otaczające je klify, malownicze widoki czy bliskość do sklepów i restauracji. Jednak wielu plażowiczów nie wspomina miło spędzonych na nim chwil.

Zobacz wideo Niedopałki są wszędzie. Zadbajmy o plaże bez petów

Dystopijna plaża w Wielkiej Brytanii

Wiele osób, które miały "przyjemność" odwiedzenia plaży Scarborough, nie było zadowolonych z wizyty, a swoimi odczuciami podzieli się na popularnym serwisie z recenzjami - TripAdvisor. Ich zdaniem miejsce jest zaniedbane, a pod nogami walają się śmieci. Jak przyznają, nie zawsze tak było. 

Ostatnio przyjechaliśmy tu 15 lat temu i zmieniło się to dramatycznie z tętniącego życiem nadmorskiego miasteczka w nic więcej niż wysypisko

- napisała jedna z internautek.

Piasek wydaje się wiecznie mokry. Wydaje się, że czas zatrzymał się w latach 80. Dystopijne miejsce. Nie mogłem się doczekać, żeby się stąd wydostać

- czytamy. 

Na publikowanych przez nich zdjęciach możemy zobaczyć plastikowe siatki, butelki, resztki jedzenia, a nawet lalki. Ten przykry krajobraz nie zniechęca niektórych urlopowiczów, którzy beztrosko bawią się zaledwie kilka metrów dalej od stosów śmieci. 

Wypoczynek wśród psich kup

Wielu internautów zwróciło uwagę także na inny problem. Plaża w Yorkshire jest popularnym kierunkiem obieranym przez właścicieli czworonogów, którzy chętnie spacerują po piaszczystym wybrzeżu. Delektują się widokami, wsłuchują w szum morza, a kiedy pupil w końcu załatwi potrzebę... cóż, zostawiają po sobie śmierdzącą niespodziankę na piasku. 

Pies robi kupę na plaży. Świetnie, ale posprzątaj, dzieci bawią się na tej samej plaży, siedzą w piasku i kopią rękami

- apelował jeden z użytkowników. 

Obrzydliwe i nieprzyjemne do oglądania, gdy siedzisz i jesz lody. Teren wokół plaży jest powszechnie używany jako toaleta dla psów

- podsumował inny. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: