Najpiękniejsze plaże w Europie zapierają dech w piersiach. "Jakbyśmy byli uwięzieni we śnie"

Po wielu mroźnych miesiącach z niecierpliwością odliczamy dni do wakacji. Marzymy o błogim odpoczynku w towarzystwie szumu morza i ciepłych promieni słonecznych. No właśnie, ale jakie miejsce sprawdzi się do tego najlepiej? Dzięki najnowszemu rankingowi poznaliśmy najpiękniejsze plaże w Europie. Sprawdźcie, gdzie warto pojechać.

Serwis TripAdvisor opublikował ranking najpiękniejszych plaż na świecie w 2023 roku w ramach corocznego plebiscytu "Travellers' Choice". Zestawienie powstało na podstawie milionów recenzji oraz ocen zebranych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Autorzy podzielili wybory na kontynenty i regiony. Jakie plaże będą najlepsze dla podróżnych planujących wypoczynek w Europie?  

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Najpiękniejsze plaże w Europie

Tytuł najpiękniejszego piaszczystego brzegu w 2023 roku powędrował do plaży Reynisfjara na Islandii. Nie bez powodu - to miejsce z pewnością wyróżnia się na tyle innych. Ziemię pokrywa tu bowiem czarny piasek, a urlopowicze mogą delektować się widokiem pięknych bazaltowych kolumn, formacji skalnych, jaskini czy klifów.

Czuliśmy się, jakbyśmy byli uwięzieni we śnie. To miejsce sprawia, że zapominasz o czasie

- czytamy jedną z recenzji zacytowaną przez TripAdvisor.

Drugie miejsce przypadło najbardziej zachwycających plaży w Portugalii - Praia de Falesia. Znajdziecie ją na południowym wybrzeżu kraju, w miejscowości Olhos de Agua. Turyści z całego świata doceniają ją nie tylko za przestrzenność, ale i wspaniałe widoki. Błękitną wodę i piasek otaczają tu piękne czerwone klify.

Podium zamknęła Spiaggia dei Conigli na włoskiej Lampedusie. Aby się na nią dostać, należy udać się na 20-minutowy spacer... a naprawdę warto. Miejsce wygląda jak wyjęte z pocztówki! Czeka tu na was biały piasek, turkusowa woda, chłodząca morska bryza, a często nawet brak tłumów. 

Te plaże zapierają dech w piersiach turystów

W zestawieniu przodują hiszpańskie plaże - aż trzy znalazły się w pierwszej dziesiątce. Na kolejnych miejscach pojawiła się również Grecja, Cypr i Francja. 

Oto jak prezentują się kolejne pozycje w rankingu:

  1. Reynisfjara (Islandia),
  2. Praia de Falesia (Portugalia),
  3. Spiaggia dei Conigli (Włochy),
  4. La Concha (Hiszpania),
  5. Playa de Muro (Hiszpania, Majorka),
  6. Falassarna (Grecja),
  7. Nissi (Cypr),
  8. Laguna Balos (Grecja),
  9. Sotavento (Hiszpania, Fuerteventura),
  10. Plage du Sillon (Francja).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: