Film z Gdyni podbija internet. Dzik próbował dostać się do ich plecaka. "Już się przyzwyczaiłem" [WIDEO]

Na krajobraz Gdyni składa się tętniący życiem Skwer Kościuszki, przestrzenna plaża, a także... spacerujące po mieście dziki. Te wchodzą na ulicę, pojawiają się w okolicy osiedli mieszkaniowych i ryją okoliczne ogródki. Jednak nagranie jednym z nich w roli głównej szybko podbiło serca internautów. Zwierzę zachowywało się na nim niczym pupil domowy.

Dla mieszkańców Gdyni spotkania z dzikami są na porządku dziennym. Od dawna mogą natknąć się na nie tylko w lesie, ale także na ulicach czy w pobliżu miejsc zamieszkania. Choć dla niektórych podobny widok nie stanowi zaskoczenia, to inni wciąż chętnie w takich momentach wyciągają telefony. Tak też stało się i tym razem.

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Dzik wskoczył na ławkę w Gdyni

Autorka to Ukrainka, która mieszka w Polsce. Niedawno podczas spaceru po Bulwarze Nadmorskim w Gdyni kobieta natknęła się na niecodzienny widok. Do pary odpoczywającej na jednej z tamtejszych ławek podeszło ogromne zwierzę. Najprawdopodobniej w ich plecaku znajdowało się apetycznie pachnące jedzenie, bo chwilę później... dzik wskoczył przednimi łapami na siedzenie. Obwąchiwał zawartość ich torby, radośnie machając przy tym ogonem. 

Nagranie stało się hitem

Film zarejestrowany przez Aurikę szybko obiegł media społecznościowe. W ciągu czterech dni dotarł do miliona użytkowników TikToka, którzy nie szczędzili sobie żartobliwych komentarzy. 

Labrador polski

- pisał jeden z internautów. 

Dzik przegonił watahę wilków. To nagranie jest hitem internetu. Dzik pogonił watahę wilków [WIDEO]

Chociaż obecność dzików w miastach to realny problem, który może stwarzać niebezpieczne dla obu stron sytuacje, to niektórzy przyznają, że przyzwyczaili się już do spotykania ich w Gdyni. 

W Gdyni to normalne, już nie uciekam

- czytamy. 

Stado dzików przyłapanych w niecodziennej sytuacji. Niecodzienny widok w woj. świętokrzyskim. Stado dzików szło przez rzekę

To tu na porządku dziennym

- dodał inny użytkownik. 

Ja je lubię, już się przyzwyczaiłem

- wyznał komentujący. 

Inni z kolei byli zachwyceni bohaterem nagrania.

Grzeczne zwierzątko, jak piesek! [...] Takie tylko kochać

- pisali. 

Dzik jest dziki, dzik jest zły?

Choć dziki w mieście to coraz powszechniejszy widok, trzeba zachować ostrożność, warto zachowywać ostrożność i nie zbliżać się do tych zwierząt. Chociaż zwykle nie atakują człowieka i unikają konfrontacji, to inaczej sytuacja może wyglądać w przypadku lochy z młodymi. Gdy ta poczuje zagrożenie, może stać się bardzo agresywna. W razie spotkania z dzikami najlepiej zachować spokój i powoli odejść w przeciwnym kierunku. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: