Steward przyłapany na gorącym uczynku. Próbował przemycić cenne przedmioty pod uniformem [WIDEO]

Zwykle to pasażerowie starają się przemycić nielegalne przedmioty lub nadprogramowe bagaże. Jednak tym razem ryzyko podjął jeden z członków załogi Air India Express. Steward chciał przewieźć ze sobą prawie 1,5 kg złota i znalazł na to dość nietypowy sposób.

Do zdarzenia doszło 8 marca 2023 roku. Shafi Sharaf, członek personelu Air India Express wyleciał z Bahrajnu na lotnisko Koczin w Indiach około godziny 20:30. Niecałe dwie godziny później został zatrzymany w miejscu docelowym za próbę przemytu złota.

Zobacz wideo 2,5 mln paczek wartych prawie 37 mln zł. Rekordowy przemyt papierosów ujawniony przez podlaskie służby

Steward próbował przemycić złoto

Shafi Sharaf wpadł na pomysł przemycenia 1487 gramów złota, a swój plan postanowił wcielić w życie w dość nietypowy sposób. Cenny metal szlachetny owinął wokół przedramion, przykleił go taśmą, a następnie opuścił rękawy koszuli. Jak donoszą lokalne media, po wylądowaniu w Koczin mężczyzna przeszedł przez zielony kanał odprawy celnej, zarezerwowany dla pasażerów, którzy nie mają do zgłoszenia żadnych towarów podlegających ocleniu. Jednak jego plan się nie powiódł. 

Celnicy otrzymali poufną informację o podejrzeniach na temat przewożenia złota przez jednego ze stewardów Air India Express. Dzięki temu Shafi został zatrzymany na lotnisku w Koczin. 

Linia lotnicza wyciąga konsekwencje

Air India Express już kolejnego dnia zapowiedziały surowe działania wobec pracownika. 

Wspomniana osoba została zawieszona ze skutkiem natychmiastowym. [...] Air India Express nie toleruje takiego zachowania i podejmie surowe działania przeciwko tej osobie, w tym wypowiedzenie usługi po otrzymaniu raportu od organów śledczych

- poinformowała linia lotnicza cytowana przez NDTV.

Jakby tego było mało, nagranie i zdjęcia z wizerunkiem stewarda obiegły media społecznościowe. Możemy zobaczyć na nim mężczyznę podwijającego rękawy i pokazującego złoto owinięte wokół przedramion. Film szybko stał się hitem. 

 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: