Pijany pasażer oddał mocz na kobietę w samolocie. Okazało się, że był wiceprezesem giganta bankowego

Niedawno informowaliśmy o mężczyźnie, który oddał mocz na pasażerkę lecącą liniami Air India. Teraz okazuje się, że sprawcą szokującego zdarzenia był Shankara Mishra - wiceprezes amerykańskiego giganta bankowego Wells Fargo. Mężczyzna został aresztowany i zwolniony z pracy.

Do zdarzenia doszło 26 listopada 2022 na pokładzie samolotu Air India. 70-letnia pasażerka leciała z Nowego Jorku do Delhi, kiedy pewien mężczyzna obnażył się i oddał na nią mocz. Sprawa została nagłośniona w ostatnich dniach, po tym, jak kobieta wystosowała skargę do Natarajana Chandrasekarana, prezesa linii lotniczej. Szerzej o sprawie informowaliśmy tutaj. Teraz historia, która wydawała się zbyt dziwna, aby była prawdziwa, stała się jeszcze dziwniejsza.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Policja zatrzymała indyjskiego bankiera

Indyjska policja aresztowała Shankara Mishrę - byłego wiceprezesa amerykańskiego holdingu usług finansowych Wells Fargo, który miał swoją siedzibę w biurze w Bombaju. Podczas lotu 26 listopada między Nowym Jorkiem a Nowym Delhi rzekomo tak się upił, że oddał mocz na siedzącą obok niego w pierwszej klasie 72-letnią kobietę. W piątek, 6 stycznia amerykańska firma poinformowała o zwolnieniu pracownika. 

Wells Fargo wymaga od pracowników najwyższych standardów zachowania zawodowego i osobistego i uważamy te zarzuty za głęboko niepokojące. Ta osoba została zwolniona

- napisała firma w piątkowym oświadczeniu cytowanym przez Bloomberg.

Wściekła pasażerka rzuciła się na funkcjonariuszkę Straży Granicznej w Poznaniu. Rzuciła się na funkcjonariuszkę Straży Granicznej. Powód mocno zaskakuje

Według doniesień medialnych Mishra wyłączył telefon komórkowy na początku tego miesiąca, ale dokonał transakcji kartą kredytową w mieście Bangalore, która zdradziła jego lokalizację. Mężczyzna został aresztowany i przewieziony do Delhi na przesłuchanie. Z kolei w sobotę stanął przed sądem, gdzie postawiono mu wiele zarzutów. 

Air India w ogniu krytyki

Air India również spotkała się z ostrą krytyką za swoją reakcję na tę sprawę - linia lotnicza złożyła oficjalną skargę dopiero ponad miesiąc po incydencie, który miał miejsce w listopadzie 2022 roku. Wcześniej załoga zbagatelizowała sprawę i nie zrobiła nic, by ukarać mężczyznę. 

Chłopiec biegał po taśmach bagażowych na lotnisku. Dziecko siało spustoszenie na lotnisku. Wtedy do akcji wkroczyła pracowniczka

Dyrektor generalny Air India, Campbell Wilson, przeprosił w sobotę za incydent i powiedział, że pilot i czterech członków personelu pokładowego zostało tymczasowo odsuniętych od pracy, a linia lotnicza przygląda się swojej "polityce dotyczącej podawania alkoholu podczas lotu". 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: