Celnicy nie mogli uwierzyć. Oto co pasażer umieścił w urządzeniu rentgenowskim

Celnicy mają ręce pełne roboty. Każdego dnia prześwietlają rzeczy osobiste pasażerów, nie rzadko natrafiając na nietypowe lub niebezpieczne przedmioty. Narkotyki, niedozwolone pamiątki z podróży czy broń to tylko niektóre z nich. Jednak to, co zobaczyli pracownicy lotniska w stanie Wirginia, może szokować.

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 marca na międzynarodowym lotnisku w Norfolk w Wirginii. Podczas kontroli bezpieczeństwa uwagę celników przykuł... szkielet kota. O nietypowej sytuacji poinformowała Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA), która opublikowała zdjęcie rentgenowskie na oficjalnym koncie na Twitterze. 

Zobacz wideo 2,5 mln paczek wartych prawie 37 mln zł. Rekordowy przemyt papierosów ujawniony przez podlaskie służby

"Kot-astroficzny błąd"  

Jednego z pasażerów właśnie czekała podróż z pupilem, jednak jak się okazuje, wcześniej nie zapoznał się on z obowiązującymi zasadami przewozu zwierząt. Wraz z rzeczami osobistymi na taśmie umieścił również transporter z kotem w środku. LIsa Farbstein, rzeczniczka TSA wyjaśniła w poście, że była to jedynie "kot-astroficzny błąd". 

To był przypadek [...] Wygląda na to, że dana osoba albo nie wiedziała, jak wyjąć zwierzę z transportera przed przejściem przez punkt kontrolny, albo zapomniała to zrobić

- opowiedziała o szczegółach w rozmowie z CNN Travel.

Jak podróżować ze zwierzętami? 

Kiedy pracownicy lotniska zorientowali się, co się stało, natychmiast wyciągnęli kota ze skanera. Byli także zaniepokojeni sytuacją - prześwietlenie mogło być dla niego niezwykle szkodliwe. By podobne sytuacje się nie powtarzały, LIsa Farbstein postanowiła zaapelować do pasażerów. 

Uwaga właściciele zwierząt: proszę, nie wystawiajcie swojego zwierzaka na działanie aparatu rentgenowskiego

- napisała kobieta na Twitterze. 

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Niedawno informowaliśmy o mężczyźnie, który umieścił psa w plecaku. Kiedy podróżujemy z pupilem, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej procedurze. Należy wyjąć zwierzę z transportera, umieścić go na taśmie, a następnie przejść przez bramki z pupilem na ręku. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: