Gdzie na szybki city break wiosną? Okazuje się, że Polacy najchętniej wyruszą w tym kierunku [RANKING]

Wiosna to doskonały moment na zagraniczny urlop. To właśnie wtedy wciąż możemy uniknąć wakacyjnych tłumów i utrudniającego zwiedzanie lejącego się z nieba żaru. Gdzie najczęściej w tym czasie wyjeżdżają Polacy? Jak się okazuje, najchętniej stawiamy na city breaki w europejskich miastach.

Wiosną czeka nas sporo okazji do wypoczynku. Wyjazdom sprzyja zbliżająca się dużymi krokami Wielkanoc, a także uwielbiany przez Polaków weekend majowy. Jeśli weźmiemy urlop 7 kwietnia, otrzymamy łącznie cztery dni wolnego. Z kolei zaklepując 2,4,5 maja, możemy zyskać aż dziewięć dni bez pracy. Brzmi świetnie? Sprawdźcie, gdzie warto pojechać w tym czasie. 

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Polacy uwielbiają city breaki

Serwis eSky.pl we współpracy z agencją badawczą GfK przeprowadził badanie na temat wiosennych preferencji Polaków. Wynika z niego, że w tym czasie najchętniej decydujemy się na krótkie wyjazdy typu city break. Jak poinformował rzecznik prasowy, Deniz Rymkiewicz już na początku roku można było zauważyć ogromne zainteresowanie lotami wiosną, co przełożyło się na wzrost rezerwacji od marca do maja.  

Panteon przestanie być bezpłatny dla turystów. Rzym wprowadza nową opłatę. Turyści będą musieli płacić więcej

Wzrost zainteresowania city breakami widzimy zarówno na poziomie rezerwacji lotniczych, jak i również pakietów city break z lotem i noclegiem w cenie. Ten drugi produkt cieszy się szczególnie dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi

- wyjaśnił w komunikacie rzecznik prasowy eSky.

Tej zimy Polacy woleli jeździć do Świeradowa-Zdroju. Polacy mają dość Zakopanego? "Ceny w kurortach były po prostu wariackie"

Tu najchętniej latamy wiosną

Badanie ujawniło także liderów wśród najczęściej wybieranych w tym okresie kierunków. Okazuje się, że wiosną Polacy z przyjemnością wypoczywają w słonecznej Italii. Według nich idealnymi miastami na krótki wypoczynek jest Rzym, a także Mediolan, który stanowi świetną bazę wypadową w Alpy oraz nad jezioro Como. Dużą popularnością cieszy się też piękne Bari, tętniący życiem Neapol, zabytkowa Bolonia czy malownicza Sycylia. 

Polaki uwielbiają te kierunki wiosną.Polaki uwielbiają te kierunki wiosną. Fot. eSky.pl, materiały prasowe

Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania. Tam często rezerwujemy wycieczki do Barcelony, Madrytu, Malagi czy na Majorkę. Podium zamknęła Francja, która przyciąga turystów przede wszystkim miastem miłości, Paryżem. Niemałym zainteresowaniem cieszy się również Nicea czy Marsylia. 

Na pozostałych pozycjach w rankingu znalazły się greckie Ateny oraz portugalska Lizbona

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: