Dokąd jechać, by nie nadwyrężyć budżetu? W te miejsca wyjedziesz za grosze i spędzisz urlop marzeń

W okresie inflacji i trudnej sytuacji ekonomicznej trudno o dalekie i drogie podróże. Nie oznacza to jednak, że musimy czas wolny spędzać we własnych czterech kątach. Istnieją kierunki, w które wybierzemy się za grosze. Wystarczy podróżować świadomie i wiedzieć dokąd.

Aby podróżować po Europie, wcale nie trzeba nadwyrężać domowego budżetu. Istnieje kilka niedrogich miejsc, w których będziemy mogli odpocząć od codzienności. Dokąd więc warto się wybrać? Jedno z tych miast znajduje się w Polsce.

Wrocław

Stolica Dolnego Śląska to jedno z najbardziej uwielbianych przez turystów miast w Polsce. Do Wrocławia bez problemu dojedziemy pociągiem, choć na trasie kursują także autokary. Na miejscu znajdziemy masę atrakcji, a jeśli nie chcemy wydawać kroci na wejściówki do muzeów, możemy rozkoszować się spacerami nad Odrą, wizytą na Wyspie Słodowej czy przechadzką po Starym Rynku. Czas umilić może poszukiwanie krasnali, na które natknąć można się dosłownie wszędzie. W kwestii noclegu, w centrum mieści się wiele hoteli, jednak warto rozważyć rezerwację pokoju za pośrednictwem Airbnb, gdzie niekiedy można znaleźć bardzo korzystne cenowo oferty. Jeśli dodatkowo chcemy zaoszczędzić na wyżywieniu, to poza samodzielnym gotowaniem warto wybrać się do restauracji oferujących jedzenie na wagę np. w Pasażu Grunwaldzkim. Nie wydamy tym samym kroci na posiłki w obleganych restauracjach w centrum.

Zobacz wideo Tego się nie da wymyślić! Jak obcokrajowcy wymawiają nazwy warszawskich dzielnic?

Praga

Dla wielu turystów jest to bez wątpienia jedno z najładniejszych miast w Europie. To tymi ulicami przechadzał się Franz Kafka i to mury tego miasta inspirowały go do pisania swych słynnych powieści. Do stolicy Czech z Polski dostaniemy się autokarem, pociągiem oraz samolotem, choć ostatnia opcja potrafi być znacznie bardziej kosztowna. W samej stolicy istnieje szeroki wybór noclegów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiadający mu cenowo pensjonat czy hotel. Również cena zakupów spożywczych czy dań w restauracji nie przyprawia o zawrót głowy. To miasto idealnie nadaje się na romantyczny weekend.

Londyn

Podróż do stolicy Anglii jest jedną z tańszych. Bilety lotnicze można zdobyć już za 150 złotych, a będąc na miejscu, warto zakwaterować się na obrzeżach miasta, by nie przepłacać za nocleg. Na całe szczęście Londyn jest doskonale skomunikowany siecią metra, dzięki której za około 15 złotych dojedziemy do centrum. W Wielkiej Brytanii istnieje również masa barów, gdzie zjemy za kilka funtów. Nie będą to wykwintne restauracje, jednak z pewnością się najemy i spróbujemy lokalnych specjałów jak tradycyjne, angielskie śniadanie czy tzw. fish and chips, czyli rybę z frytkami.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: