Zamieszkaj na wyspie. Dostaniesz pracę i zakwaterowanie. Możesz zabrać partnerkę

Na jednym z portali pojawiła się nietypowa oferta pracy. Właściciele posiadłości na bezludnej wyspie poszukują pracownika. Oferują zakwaterowanie oraz poniosą koszty przeprowadzki. Osoba, która zdecyduje się zamieszkać w nowym miejscu, może zabrać ze sobą partnera lub partnerkę. Jaki jest zakres obowiązków?
Zobacz wideo "Love Island. Wyspa miłości". Josie i Kuba szczerze o wygranej i planach na przyszłość

Nietypowa oferta pracy pojawiła się na portalu Hi Jobs. Na niemal bezludnej wyspie Rona leżącej u wybrzeży Wielkiej Brytanii, a dokładniej między wyspą Skye a zachodnim wybrzeżem Szkocji mieszkają zaledwie dwie osoby. Poszukują pracownika, który zajmie się posiadłością. 

Praca na wyspie Rona. Zamieszkaj z dala od tłumu

Na wyspę Rona można dostać się wyłącznie prywatną łodzią kursującą zaledwie raz w tygodniu. Dlatego osoba, która zdecyduje się podjąć zatrudnienie w takim miejscu, musi polubić ciszę i spokój. Właściciele posesji poszukują pracownika, którego obowiązkiem będzie przeprowadzka ze względu zakres obowiązków. Oferują pokrycie wszelkich kosztów. Czego oczekują w zamian? 

Jak informuje "The Sun", pracodawca określił zakres obowiązków w następujący sposób:

  • odpowiedzialność za konserwację i zarządzanie posiadłościami oraz nieruchomościami,
  • logistyka, 
  • sprzątanie,
  • konserwacja ciężkiego sprzętu,
  • praca przy oprawianiu i obróbce dzików i jeleni,
  • udział w polowaniach.

Kandydaci powinni być pełni energii, nastawieni entuzjastycznie oraz pracowici. W zamian zapewniają zakwaterowanie, wynagrodzenie a w wolnych chwilach pracownik będzie mógł zwiedzać wyspę i podziwiać delfiny.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Atrakcyjna oferta czy niekoniecznie?

Biorąc pod uwagę zakres obowiązków i fakt, że wyspa nie daje zbyt wielu możliwości rozrywki czy rozwoju, dla wielu osób tego typu wyrzeczenie jest nie do przyjęcia. Jednak są ludzie, którzy ponad wszystko marzą o świętym spokoju lub z chęcią uciekną na bezludną wyspę. 

O wyspie Rona pisano już w XVIII wieku, że ta mała wysepka jest najbardziej nierównym skalistym kawałkiem na ziemi. Niesamowitym widokiem są rozpościerające się wrzosowiska i różnorodne trawy.  Dlatego przeprowadzka w to miejsce przypadnie do gustu miłośnikom natury.

Więcej o: