Zamieszkaj na wyspie. Dostaniesz pracę i zakwaterowanie. Możesz zabrać partnerkę

Na jednym z portali pojawiła się nietypowa oferta pracy. Właściciele posiadłości na bezludnej wyspie poszukują pracownika. Oferują zakwaterowanie oraz poniosą koszty przeprowadzki. Osoba, która zdecyduje się zamieszkać w nowym miejscu, może zabrać ze sobą partnera lub partnerkę. Jaki jest zakres obowiązków?
Zobacz wideo "Love Island. Wyspa miłości". Josie i Kuba szczerze o wygranej i planach na przyszłość

Nietypowa oferta pracy pojawiła się na portalu Hi Jobs. Na niemal bezludnej wyspie Rona leżącej u wybrzeży Wielkiej Brytanii, a dokładniej między wyspą Skye a zachodnim wybrzeżem Szkocji mieszkają zaledwie dwie osoby. Poszukują pracownika, który zajmie się posiadłością. 

Lufthansa (zdjęcie ilustracyjne) Turbulencje na pokładzie samolotu Lufthansy. Siedem osób trafiło do szpitala

Praca na wyspie Rona. Zamieszkaj z dala od tłumu

Na wyspę Rona można dostać się wyłącznie prywatną łodzią kursującą zaledwie raz w tygodniu. Dlatego osoba, która zdecyduje się podjąć zatrudnienie w takim miejscu, musi polubić ciszę i spokój. Właściciele posesji poszukują pracownika, którego obowiązkiem będzie przeprowadzka ze względu zakres obowiązków. Oferują pokrycie wszelkich kosztów. Czego oczekują w zamian? 

Jak informuje "The Sun", pracodawca określił zakres obowiązków w następujący sposób:

  • odpowiedzialność za konserwację i zarządzanie posiadłościami oraz nieruchomościami,
  • logistyka, 
  • sprzątanie,
  • konserwacja ciężkiego sprzętu,
  • praca przy oprawianiu i obróbce dzików i jeleni,
  • udział w polowaniach.

Kandydaci powinni być pełni energii, nastawieni entuzjastycznie oraz pracowici. W zamian zapewniają zakwaterowanie, wynagrodzenie a w wolnych chwilach pracownik będzie mógł zwiedzać wyspę i podziwiać delfiny.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Słyszeliście o psie, który jeździł koleją? Tym razem towarzyszyły mu kaczka i gęś! Pojechali do muzeum Pies jeździł koleją? Tym razem to w podróż udała się kaczka i gęś!

Atrakcyjna oferta czy niekoniecznie?

Biorąc pod uwagę zakres obowiązków i fakt, że wyspa nie daje zbyt wielu możliwości rozrywki czy rozwoju, dla wielu osób tego typu wyrzeczenie jest nie do przyjęcia. Jednak są ludzie, którzy ponad wszystko marzą o świętym spokoju lub z chęcią uciekną na bezludną wyspę. 

O wyspie Rona pisano już w XVIII wieku, że ta mała wysepka jest najbardziej nierównym skalistym kawałkiem na ziemi. Niesamowitym widokiem są rozpościerające się wrzosowiska i różnorodne trawy.  Dlatego przeprowadzka w to miejsce przypadnie do gustu miłośnikom natury.

Więcej o: