Przesada? Para tiktokerów pokazała, jak zdobyła dodatkowe miejsce w samolocie. Internauci podzieleni

Loty, zwłaszcza te długie, nie zawsze są usłane różami. Pasażerowie starają się więc uprzyjemnić je sobie za pomocą różnych sztuczek, którymi chętnie dzielą się w mediach społecznościowych. Te jednak nie zawsze budzą aprobatę wśród internautów.

Dla wielu pasażerów długie godziny na pokładzie samolotu to prawdziwa udręka - szczególnie kiedy musimy spędzić je obok nieznajomego i brakuje nam wystarczającej przestrzeni na nogi. Czy istnieje na to sposób bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat? Zdaniem wielu podróżnych jak najbardziej. Do perfekcji opanowali sztuczki, które pozwalają im zyskanie większej ilości miejsca lub spędzenie lotu tuż przy bliskiej osobie. Jedną z nich podzieliła się użytkowniczka TikToka - Olivia Lynne.

Zobacz wideo Kim są Bebop and Bebe? Czy tiktokerkom grozi niebezpieczeństwo?

Tiktokerka pokazała sposób na zyskanie dodatkowego miejsca

Dzieci na pokładzie samolotu to temat, który budzi wiele emocji wśród podróżnych. Chociaż na co dzień potrafią być urocze, to w trakcie lotu mogą dać nieźle w kość. Powszechną niechęć do młodych podróżników postanowiła wykorzystać do swoich celów Olivia Lynne, która niedawno podróżowała z chłopakiem. 

Na nagraniu tiktokerka pokazała puste środkowe miejsce, a następnie siedzącego przy oknie partnera. Mężczyzna trzymał na rękach coś, co przypominało niemowlaka zawiniętego w koc. Tuż przed startem kołysał nim w lewo i prawo, widocznie próbując go uspokoić. W rzeczywistości był to jedynie specjalnie uformowany sweter, który miał zapewnić im dodatkową przestrzeń w samolocie. 

Rzeczy, które on zrobi, aby zachować wolne środkowe miejsce w samolocie

- napisała autorka nagrania. 

Podział w komentarzach

Nagranie trafiło do 3,4 mln użytkowników i wzbudziło w nich mieszane uczucia. Niektórzy przyznali, że sztuczka jest genialna - w końcu kto chciałby siedzieć obok niemowlaka w samolocie. Inni zauważyli, że jest to nieuczciwe, a w dodatku powyższy trik nie powstrzyma ich przed wskoczeniem na środkowe miejsce.

Wyobraź sobie, że to nie działa i ktoś siada na środku, a ty musisz robić to cały lot

- pisał jeden z użytkowników. 

To jest miejsce, którego szukam. Wiem, że rodzice nie chcą być rozdzieleni, więc nieuchronnie zrezygnują z okna lub przejścia

- dodał inny. 

Wiele osób powątpiewało w działanie sposobu ze względu na przydzielane z góry miejsca. Jednak para podróżowała linią Southwest Airlines, która pozwala pasażerom siadać tam, gdzie chcą. 

Podczas naszych lotów nie przydzielamy miejsc, więc po wejściu na pokład samolotu możesz usiąść na dowolnym dostępnym miejscu

- czytamy na stronie przewoźnika

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: