Idealne wakacje dla emerytów z dala od tłumów. Te miejsca w Polsce będą gwarantem ciszy i spokoju

Idealna wczasy dla emeryta? Dla wielu będzie to wypoczynek w miejscowościach uzdrowiskowych, dla niektórych relaks w towarzystwie szumu morza, a dla jeszcze innych spacery wśród górskich krajobrazów. Jednak niezależnie od preferencji seniorzy zwykle poszukują niedrogich i spokojnych miejscowości, z dala od zgiełku miasta. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Podróże to idealny sposób na urozmaicenie czasu i oderwanie się od typowej rzeczywistości na emeryturze. A szczególnie zachęcają do tego wiosenne, słoneczne dni, które już zbliżają się wielkimi krokami! Jeżeli marzycie o odpoczynku od hałasu i zgiełku, warto unikać przede wszystkim drogich i popularnych turystycznie miejscowości, takich jak Mielno czy Władysławowo. Polska skrywa w sobie wiele mniej znanych perełek, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń i będą mniej obciążające dla portfela. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Miejsca w Polsce idealne dla emerytów - Lubiatowo

Lubiatowo jest niewielką, ale urokliwą wsią położona w województwie pomorskim, około 2 km od linii brzegowej Bałtyku. To idealna propozycja dla osób, które mają dość gwarnych kurortów i przestrzeni wypełnionych parawanami. Na miejscu czeka na was szeroka piaszczysta plaża, piękny las, a także czyste środowisko. Lubicie spacery w wyjątkowych okolicznościach przyrody? Wybierzcie się na spacer wzdłuż jednej z wielu dostępnych tu tras turystycznych. 

Podpowiadamy, jak wyjechać do sanatorium. Jak otrzymać skierowanie do sanatorium? Podpowiadamy, jak wygląda proces

Spokojne miejscowości dla seniora bez tłumów

A może by tak w góry? Warto pamiętać, że wspaniałe widoki czekają na nas nie tylko w Zakopanem, Karpaczu czy Szklarskiej Porębie. Wybór spokojniejszych kierunków jest naprawdę ogromny, także w obleganych Tatrach. Świetnym wyborem może okazać się położona na wysokości do 950 m n.p.m. wieś Murzasichle. Łatwo dotrzecie stąd do Tatrzańskiego Parku Narodowego, co sprawia, że jest to fantastyczna baza wypadowa w góry... i nie tylko! Wybierzcie się na spacer na jedną z pobliskich tras pieszych lub wypocznijcie w basenach termalnych w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej.

Podpowiadamy, ile kosztuje wyjazd do sanatorium prywatnie. Ile kosztuje wyjazd do sanatorium prywatnie? Prosty sposób na ominięcie kolejek

Mniej znane uzdrowiska dla seniora

Seniorzy, którzy chcieliby podreperować zdrowie, mogą zdecydować się na wyjazd do jednego z mniej znanych uzdrowisk. Jednym z nich jest Kamień Pomorski, czyli jedna z najstarszych miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Jego historia sięga już IX-XI wieku - wówczas mieściła się tu osada rybacka oraz portowa. Na miejscu występują nie tylko naturalne surowce lecznicze, takie jak solanki czy borowiny, ale i liczne atrakcje. Odwiedźcie najstarszy obiekt sakralny na Pomorzu Zachodnim - katedrę św. Jana Chrzciciela lub Ratusz Gotycki.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: