Koniec z nieatrakcyjnymi zdjęciami paszportowymi. Oto proste triki na osiągnięcie wyglądu "modelki"

Wykonanie atrakcyjnego zdjęcia paszportowego często wydaje się niemożliwe. Jednak jedna z użytkowniczek TikToka udowodniła, że nic bardziej mylnego. Swoimi sposobami podzieliła się w mediach społecznościowych i wprawiła internautów w osłupienie, pokazując rezultaty.

Wykonanie nowego zdjęcia do paszportu to dla wielu ważna sprawa - w końcu nie robimy tego na co dzień. Ubieramy się w nową koszulę, poprawiamy fryzurę, dbamy o odpowiedni makijaż i wybieramy się do najlepszego studia fotograficznego. Zapowiada się, że zdjęcie będzie idealne, jednak rezultat okazuje się zupełnie inny od oczekiwanego. Znacie to uczucie? Zobaczcie, jak wyjść na zdjęciu jak model, a nie... jak seryjny morderca. 

Zobacz wideo Na świecie są tylko cztery kolory paszportów. Dlaczego?

Pokazała, jak przygotować się do zdjęcia paszportowego

Molly Russell-Scott pokazała na TikToku swoje zdjęcia paszportowe, na których przypominała modelkę wyjętą z katalogu. Zdradziła internautom, że istnieje kilka prostych sztuczek pomagających w osiągnięciu podobnego efektu. 

Według 19-latki na fotografiach prezentujemy się zdecydowanie lepiej, kiedy zwiążemy włosy w ciasny kucyk. W ten sposób naciągniemy skórę i podkreślimy nasze rysy, a co za tym idzie, nie twarz nie będzie wyglądać na opuchniętą i obwisłą. Dodatkowo warto zadbać o konturowanie. 

Molly dodała, że jeśli nieco zrelaksujemy nasze oczy, otrzymamy "wygląd modelki" i zasugerowała sprytną sztuczkę, której ludzie używają do podkreślenia podbródka. "Mewing" jest popularną techniką polegającą na trzymaniu języka w określonej pozycji. Dzięki temu możemy świadomie ukształtować twarz i żuchwę. 

Przyciśnij język do podniebienia, aby zintensyfikować linię szczęki

- poinstruowała. 

Internauci zachwyceni

Nagranie trafiło do blisko 344 tys. użytkowników, którzy nie kryli zachwycenia sztuczkami zaproponowanymi przez tiktokerkę. Wielu z nich było zszokowanych, że zdjęcie paszportowe może wyjść tak atrakcyjne, a inni żałowali, że nie trafili na jej film wcześniej. 

Dziewczyno, właśnie zrobiłam swoje pół roku temu i wyglądały okropnie, więc teraz muszę czekać kolejne pięć lat

- pisała jedna z komentujących. 

Potrzebowałam tego 2 tygodnie temu

- czytamy. 

Jeśli to zrobię, osoba na lotnisku mnie nie rozpozna i nie wypuści

- zażartowała inna internautka. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: