Ile kosztuje sanatorium prywatnie? Ominiesz długie kolejki i zyskasz możliwość wyboru

Chociaż wyjazdy na leczenie uzdrowiskowe cieszą się dużą popularnością, to wiele osób rezygnuje z nich ze względu na brak cierpliwości. Dostanie miejsca w sanatorium może potrwać nawet dwa lata. Warto pamiętać, że istnieje także opcja dla osób, które nie chcą czekać na leczenie. Ile kosztuje sanatorium prywatnie?

W Polsce możemy skorzystać z dwóch opcji wyjazdu do sanatorium:

Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, nie musimy martwić się o skierowanie od lekarza czy długie kolejki. Jest to niewątpliwie wygodniejsza opcja dla osób, którym zależy na czasie, jednak należy liczyć się z większymi kosztami wyjazdu. 

Zobacz wideo Środek Europy znajduje się na Podlasiu. To tu urodził się ks. Jerzy Popiełuszko i zjemy najlepsze kartacze

Kto może skorzystać z prywatnego sanatorium?

Jak już wspomnieliśmy, aby wyjechać do sanatorium w ramach NFZ, najpierw musimy umówić się do lekarza, by otrzymać skierowanie. Podczas wizyty oceniany jest nasz stan zdrowia, stopień samodzielności, a także sprawdzane jest, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego.

W przypadku wyjazdów prywatnych omijamy ten proces, a co za tym idzie - nie musimy martwić się odmową. Z leczenia w prywatnym sanatorium może więc skorzystać każdy. Wystarczy wybrać miejsce, termin oraz długość pobytu. Jest to kolejną zaletą rozwiązania "na własną rękę", ponieważ udając się na leczenie z NFZ, te kwestie są narzucane z góry

Za co trzeba płacić w sanatorium? Za co trzeba płacić w sanatorium na NFZ? Niektórzy mogą wyjechać za darmo

Ile kosztuje sanatorium prywatnie? 

Jednak wszystkie ułatwienia i udogodnienia przekładają się także na koszt leczenia - za wyjazd do sanatorium prywatnie trzeba zapłacić więcej. Oczywiście dokładna kwota zależy od różnych czynników, takich jak długość pobytu, standard pokoju, lokalizacja, a także czas, w którym przyjeżdżamy. Taniej będzie zimą, z kolei drożej od maja do 30 września, czyli  w wysokim sezonie.

Podpowiadamy, jak wyjechać do sanatorium. Jak otrzymać skierowanie do sanatorium? Podpowiadamy, jak wygląda proces

Ceny za pobyt najczęściej wahają się od około 125 zł do nawet 384 zł za dobę. Jednak jeżeli zależy nam na wyższym standardzie, to znajdziemy także i droższe oferty za ponad 500 zł. 

Przykładowo najtańszy tygodniowy pobyt w popularnym Ciechocinku, a dokładniej w Balneoklinice St. George Ciechocinek, z zabiegami, wyżywieniem i konsultacją lekarską w pokoju dwuosobowym kosztuje 1330 zł w sezonie zimowym, a 1610 zł latem. Najdrożej wyniesie nas leczenie w sanatorium Dom Zdrojowy Ciechocinek. Tam od stycznia do końca kwietnia zapłacimy 1960 zł za dwuosobowy pokój. 

Jak zarezerwować pobyt w sanatorium prywatnie? 

Kiedy już wybraliśmy sanatorium, wystarczy, że skontaktujemy się z nim za pośrednictwem formularza dostępnego na jego stronie internetowej, wyślemy mail lub zadzwonimy. W prosty sposób można zapisać się na prywatny pobyt także na stronie Grupy Polskich Sanatoriów - Polskie Sanatoria, która zrzesza ośrodki sanatoryjne i uzdrowiskowe.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: