Poznaliśmy najbardziej gościnne miasta na świecie. Turyści mogą liczyć tu na ciepłe przyjęcie

Kto nie kocha Włoch? Ten urokliwy kraj może pochwalić się wspaniałymi widokami, świetną pogodą, niesamowitym jedzeniem i sympatycznymi mieszkańcami. Teraz Italia została doceniona także w rankingu przygotowanym przez Booking.com. Jedno z miast właśnie zostało okrzyknięte najbardziej gościnnym miejscem na świecie.

O wrażeniach z podróży może zadecydować wiele czynników. Zwracamy uwagę na czystość ulic, atrakcje dostępne na miejscu, a także piękną architekturę i przyrodę. Jednak trzeba przyznać, że czasami nie ma nic lepszego niż ciepłe i przyjazne powitanie podczas podróży do nowego miasta. Gdzie możemy na to liczyć? Booking.com właśnie ujawnił coroczny raport najbardziej gościnnych miast na świecie w 2023 roku.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Najbardziej gościnne miasta świata

Aby stworzyć ranking najbardziej przyjaznych i gościnnych miast oraz regionów na świecie, Booking.com wykorzystał ponad 240 milionów zweryfikowanych recenzji klientów. Analizę oparto na liczbie nagrodzonych obiektów noclegowych, czystości, bezpieczeństwie czy gościnności wobec przyjezdnych. 

Na szczycie zestawienia znalazło się Polignano a Mare. To urokliwe włoskie miasteczko jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w regionie Apulia. Turyści uwielbiają je m.in. za położenie na skalistym klifie, białe domy czy kamieniste plaże. Teraz zostało okrzyknięte także najbardziej gościnnym miastem na świecie. 

Drugie miejsce przypadło miastu Hualien, które znajduje się na wschodnim wybrzeżu Tajwanu i jest znane z górskich krajobrazów, niesamowitej przyrody i nocnych targów. Podium zamknęło hiszpańskie San Sebastian. Ta malownicza miejscowość leży w północno-wschodniej części kraju, tuż przy granicy z Francją. Turyści chętnie wypoczywają tu na plażach i kosztują jedzenia w restauracjach nagrodzonych gwiazdkami Michelin.

Tu warto wybrać się w 2023 roku

Tegoroczne najbardziej przyjazne miejsca na Ziemi obejmują pięć kontynentów i ukryte klejnoty wybrzeża, wiejskie miejscowości otoczone zapierającym dech w piersiach pięknem przyrody, a nawet tętniącą życiem metropolię Ameryki Łacińskiej

- czytamy w komunikacie Booking.com.

Jakie miejsca zostały wyróżnione w tegorocznym zestawieniu? Oto 10 najbardziej gościnnych miast świata:

  1. Polignano a Mare (Włochy),
  2. Hualian (Tajwan),
  3. San Sebastian (Hiszpania),
  4. Drezno (Niemcy),
  5. Kłajpeda (Litwa),
  6. York (Wielka Brytania),
  7. Ushuaia (Argentyna),
  8. Porto de Galinhas (Brazylia),
  9. Miasto Meksyk (Meksyk),
  10. Gold Coast (Australia).

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: