Świetna wiadomość dla narciarzy. Szusowanie do końca marca, a może nawet dłużej. "Korzystajcie, póki możecie"

Miłośnicy sportów zimowych mają w tym roku powody do zadowolenia. Na stokach cały czas panują doskonałe warunki i będziemy mogli się nimi cieszyć jeszcze przez jakichś czas. Na niektórych stokach warstwa naturalnego śniegu sięga nawet do 170 cm.

Zima to ulubiona pora roku fanów szusowania na nartach - to właśnie wtedy ich wzrok kieruje się w stronę najlepszych stoków w Polsce. Jak wiadomo, warunki nie zawsze były dla nich łaskawe, a branża turystyczna musiała zmagać się z brakiem śniegu. Jednak sezon 2022/2023 sprzyja zarówno narciarzom, jak i właścicielom ośrodków zimowych. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Fantastyczne warunki dla narciarzy na Kasprowym Wierchu

Miłośnicy białego szaleństwa mogą przebierać z ofert ośrodków narciarskich o zróżnicowanych poziomach zaawansowania. Z fantastycznych warunków mogą cieszyć się doświadczeni snowboardziści i narciarze chcący szusować po kultowych trasach prowadzących ze szczytu Kasprowego Wierchu. Tamtejsze stoki nie mogą być sztucznie naśnieżane ze względu na położenie na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Aby móc więc cieszyć się zjazdami potrzebna jest więc gruba warstwa naturalnego białego puchu. Obecnie grubość pokrywy śnieżnej sięga tam od 50 do 167 cm. 

Zima trwa w najlepsze

Jak donosi portal skiinfo.pl, dzięki silnym opadom z początku lutego białego puchu nie brakuje, a narciarze mogą cieszyć się świetnymi warunkami. Obecnie czynne są także prawie wszystkie ośrodki narciarskie w Polsce.  

Śniegu nie brakuje. Dodatkowo ujemne temperatury z jednej strony pozwalają na aktywne dośnieżanie, a z drugiej sprawiają, że po ratrakowaniu trasy dłużej utrzymują się w dobrym stanie. Korzystajcie, póki można!

- czytamy na stronie skiinfo.pl

Na podhalańskich stokach pokrywa śnieżna sięga od 40 do 150 cm. Mimo że synoptycy zapowiadają ocieplenie w najbliższych dniach, to w nocy wciąż ma tam trzymać mróz. Na Jaworzynie Krynickiej warstwa białego puchu sięga od 40 do 130 cm, a w Świeradowie-Zdroju od 40 do 100 cm. Zaniepokojonych narciarzy uspokoił popularny ośrodek Zieleniec Sport Arena. Szusowaniem będziecie mogli cieszyć się tam jeszcze długo. 

Doszły nas słuchy, że zmartwiły was temperatury na plusie. Nie ma co się martwić! Zrobiliśmy olbrzymie zapasy śniegu, wiemy, jak utrzymać warunki i mamy plan kręcić do końca marca, a nawet dłużej

- czytamy. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: