Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce. W tych miejscach możecie cieszyć się wielokilometrowym szusowaniem

Aby cieszyć się wielokilometrowym szusowaniem, wcale nie musimy wybierać się w odległe Alpy czy inne wysokie góry. W naszym kraju również nie brakuje fantastycznych miejsc na narty o zróżnicowanym terenie. Gdzie znajdziemy najdłuższe trasy narciarskie w Polsce? Podpowiadamy.

Zima to z pewnością ulubiona pora roku miłośników białego szaleństwa. W tym czasie chętnie wybierają się do ośrodków narciarskich w kraju i za granicą. Jednak dla niektórych liczy się przede wszystkim pokonywanie kolejnych kilometrów - im bardziej palący uda, przyspieszający bicie serca i pozornie niekończący się stok, tym lepiej. Należycie do tej grupy? Oto gdzie znajdziecie najdłuższe trasy narciarskie w Polsce. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Najdłuższe trasy narciarskie w Polsce - Kasprowy Wierch

Zdarza się, że operatorzy stacji narciarskich podają zawyżone pomiary ze swoich stoków, by przyciągnąć jak największą liczbę miłośników sportów zimowych. Serwis skiinfo.pl postanowił więc samodzielnie sprawdzić, na których z nich faktycznie można cieszyć się szusowaniem najdłużej. 

Jak można się domyślić, zwycięzca znajduje się w najwyższych górach w Polsce, czyli Tatrach. Prowadzi ona z Kasprowego Wierchu przez Kocioł Goryczkowy aż do Kuźnic. Na narciarzy czeka tu aż 5400-metrowa trasa z ogromną różnicą wysokości wynoszącą blisko kilometr. Warto jednak pamiętać, że jest to stok wymagający, w związku z czym powinni wybierać się tu jedynie doświadczeni narciarze. 

Korbielów - góra Pilsko

Wzrok miłośników długiego szusowania w pięknych okolicznościach powinien skierować się również w stronę Beskidu Żywieckiego. Znajduje się tam fantastyczna trasa, która swój początek ma u szczytu Pilska, a koniec na dolnej stacji dwuosobowej kolejki krzesełkowej Baba. Stok rozciąga się na długość 4400 metrów, a różnica poziomów wynosi tu 757 metrów. Na górę dotrzecie tu wyciągami Hala Szczawiny lub Babą.

Szczyrk COS - Skrzyczne

Podium zamyka miejsce zaczynające się na najwyższym punkcie Beskidu Śląskiego. Trzecia najdłuższa trasa prowadzi bowiem ze wznoszącego się tu na 1257 metrów Skrzycznego. Czeka tu na was zjazd o długości 3300 metrów o różnicy wysokości wynoszącej 704 metry. Możecie wjechać tu dwoma kolejkami krzesełkowymi 2-osobowej kanapy Szczyrk-Jaworzyna oraz 4-osobowej Jaworzyna-Skrzyczne.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: