Ten niezwykły kraj ponownie zyskuje na popularności. Idealny kierunek na wakacje "rodem z baśni 1001 nocy"

Pandemia mocno odbiła się na turystyce wielu krajów. Niegdyś popularne kierunki wciąż nadrabiają straty i powoli zaczynają wracać do gry. Powody do radości ma m.in. Maroko. Jak podało tamtejsze ministerstwo turystyki, od stycznia do listopada zeszłego roku udało mu się uzyskać większe przychody niż przed wybuchem pandemii.

Maroko to niezwykle interesujący kierunek położony w północno-zachodniej Afryce. Czeka tu na was wspaniała mieszanka krajobrazów od morza i oceanu, przez góry, aż po pustynię. Nie brakuje tu również licznych zabytków, pysznej i aromatycznej kuchni oraz gościnnych mieszkańców. Nic więc dziwnego, że ten niezwykły kraj znów wraca do gry. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Maroko ponownie przyciąga turystów

Marokańska minister turystyki, Fatima-Zahra Ammor podzieliła się najnowszymi danymi na początku lutego podczas sesji parlamentarnej. Przyznała, że od stycznia do listopada 2022 roku przychody z turystyki wyniosły 8 miliardów dolarów (36 mld zł). Jest to wynik 12 proc. większy niż w ostatnim roku przed pandemią. 

Z prawie 10,9 milionami turystów, którzy odwiedzili Maroko w zeszłym roku, udało się odzyskać 84 proc. turystów w porównaniu z 2019 rokiem. Co ciekawe, liczba zarezerwowanych noclegów była wyższa - wyniosła aż 7,9 mln.

Turystyka jest jednym z ważniejszych sektorów w Turcji. Polacy wciąż chcą jeździć do Turcji. Biura podróży przygotowują się do sezonu

Ammor podkreśliła, że Maroko zyskało na zainteresowaniu za sprawą świetnego występu na Mistrzostwach Świata w Katarze. W sieci odnotowano 17 milionów wyszukiwań nazwy kraju i ponad 180 milionów interakcji w mediach społecznościowych - w porównaniu do normalnej rocznej średniej wynoszącej około 500 tys. Dodała, że pomogło to w otarciu na nowe rynki, w tym Stany Zjednoczone, Brazylię, Argentynę czy Bliski Wschód.

Maroko świetne na wakacje

Maroko to idealny kierunek zarówno dla osób potrzebujących błogiego wypoczynku na plaży, jak i miłośników zwiedzania i wycieczek objazdowych. Chętni mogą również skorzystać z obu formy wypoczynku, łącząc różne opcje pobytów. 

Amsterdam zaostrza przepisy dotyczące alkoholu i palenia marihuany. Amsterdam zaostrza przepisy dot. marihuany i alkoholu. "To musi się skończyć"

Maroko jest kierunkiem niezwykłym, bo bardzo różnorodnym - to wspaniałe miejsce, by poznać bliżej kulturę arabską rodem z baśni 1001 nocy, ale też jej bardziej nowoczesne oblicze zamknięte w dużych miastach, zobaczyć bezmiar pustyni, zakochać się w potędze oceanu, a nawet spróbować go pokonać surfując na falach

- przyznała Marzena German z Wakacje.pl w rozmowie z wp.pl

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: