Gdzie na narty niedaleko Krakowa? Tu dojedziesz w niecałą godzinę i znajdziesz atrakcje dla całej rodziny

Wspaniałe widoki, ośnieżone trasy i nowoczesne wyciągi. Obecnie wielu amatorów białego szaleństwa rozgląda się za idealnymi miejscami do szusowania w Polsce. Nie każdy wie, że świetne lokalizacje znajdziemy także niedaleko Krakowa.

Najpopularniejsze stoki narciarskie znajdziemy m.in. w Szczyrku, Zieleńcu czy Białce Tatrzańskiej - to właśnie tam zimą kieruje się wzrok wielu miłośników aktywności zimowych. Jednak mieszkańcy Krakowa wcale nie muszą planować dłuższej wycieczki, by poszusować po stokach. Do świetnych miejsc dojedziecie nawet w niecałą godzinę od stolicy Małopolski. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Gdzie na narty niedaleko Krakowa? Sport Arena Myślenice

Na początku warto przyjrzeć się ośrodkowi narciarskiemu położonemu w Myślenicach, w Beskidzie Makowskim na północnym zboczu góry Chełm. Z Krakowa dotrzecie tu w niecałą godzinę, a naprawdę warto! Na miejscu znajdują się dwie trasy o długości 855 i 1100 metrów - obie są oświetlane, naśnieżane oraz ratrakowane. Czeka tu na was czteroosobowa kolej krzesełkowa prowadząca na Górę Chełm. Na jej szczycie możecie zjeść w tamtejszej karczmie, podziwiać wspaniałe widoki lub skorzystać z wyciągu talerzykowego dla początkujących.   

Narty blisko Krakowa - Szklana Góra Ski

Zaledwie 25 km od Krakowa zlokalizowana jest Szklana Góra Ski, która zaprasza narciarzy od sezonu 2014/15. Znajdziecie ją w niewielkiej małopolskiej wsi - Harbutowice. Miejsce charakteryzuje się świetnie położonym stokiem o łagodnym nachyleniu i bajecznymi widokami. Narciarze mogą skorzystać tu z czteroosobowej kolei o długości 850 metrów różnicą wzniesień 170 m. Dodatkowo wyposażono ją w specjalny system zabezpieczający dzieci przed wyślizgnięciem się pod poręczą. 

Czeka tu na was także trasa zjazdowa o średnim stopniu trudności licząca 950 m oraz orczyk dla najmłodszych o łagodnym pochyleniu o długości 100 m. Początkujący mogą wziąć udział w lekcjach jazdy w szkółce, a chętni wypożyczyć sprzęt na miejscu. Nie zabrakło baru z domowym jedzeniem oraz parkingu na około 600 samochodów. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: