Polacy chętnie spędzają święta poza domem. Oto kierunek, który cieszy się największą popularnością

Boże Narodzenie to idealny moment na odpoczynek i spędzenie czasu z bliskimi. Chociaż wiele osób woli cieszyć się świąteczną atmosferą w domu, to inni w tym czasie szukają ucieczki poza miejsce zamieszkania. Jaki kierunek cieszy się największą popularnością?

Spędzenie świąt poza domem to ciekawa alternatywa. Wyjeżdżając, otrzymujemy gwarancję 100-procentowego odpoczynku - w końcu nie musimy martwić się o nieporządek pozostawiony przez dzieci czy nerwowo biegać po kuchni, przygotowując ostatnie potrawy. Polacy coraz chętniej decydują się więc na celebrowanie wspólnych chwil w innych częściach kraju. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najpopularniejsze kierunki na świąteczne wypady

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez portal turystyczny Nocowanie.pl, największą popularnością w tym okresie cieszy się Zakopane. Nic w tym dziwnego. W końcu wyjazdy zimą zwykle kojarzą się z górskimi miejscowościami - to tam można poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Potwierdzają to także pozostałe wyniki. Wśród 20 najpopularniejszych kierunków, na dalekim miejscu, pojawiło się tylko jedno nadmorskie miasto - Kołobrzeg. Osoby spędzające święta poza domem chętnie wybierają również Karpacz czy Szklarską Porębę. Jeżeli chodzi o województwa, to najwięcej wyszukań dotyczy małopolskiego (ponad połowa), dolnośląskiego i śląskiego

Najczęściej wyjeżdżają rodziny z dziećmi 

Większość (blisko 70 proc.) wyjeżdżających w okresie świątecznym, planuje rozpoczęcie pobytu 23 grudnia. Będą to przeważnie krótkie, czterodniowe wycieczki. Dużą popularnością cieszą się też te trzy- oraz pięciodniowe. 

Jak się okazuje, na tego typu wyjazdy chętnie decydują się rodziny z dziećmi. Co czwarte wyszukiwanie miejsca noclegowego od 22, 23 czy 24 grudnia dotyczy jednego lub dwojga dorosłych oraz od jednego do sześciorga pociech. Z kolei ponad połowę wszystkich danych stanowią grupy od jednego do dziewięciorga opiekunów i od jednego do dziewięciorga najmłodszych.

Spędzanie świąt z rodziną poza domem spotyka się z coraz większym uznaniem. Zamiast zajmować się gotowaniem i sprzątaniem oraz robieniem niezbędnych zakupów w pośpiechu coraz więcej osób woli po prostu wyjechać w miejsce, gdzie można spodziewać się śniegu, a przygotowaniami do świąt zajmie się obsługa, właściciel obiektu lub skorzystamy z lokalnej pysznej gastronomii

- przyznał Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: