Wizz Air rekrutuje do Akademii Pilotów. Dołącz do wybrańców i szybuj wysoko

Wizz Air zwiększa rekrutację do Akademii Pilotów. To program szkoleniowy, który umożliwia uzyskanie licencji pilota komercyjnego. Od czasu uruchomienia programu w 2017 roku, ponad 100 kandydatów pomyślnie ukończyło szkolenie i obecnie pracuje w Wizz Airze na stanowisku pilota.

Program Akademii Pilotów Wizz Air trwa 18 miesięcy i jest dostępny zarówno w Trener Flight Academy na Węgrzech, jak i w Egnatia Aviation w Grecji.

Program ATPL rozpoczyna się szkoleniem Ab-Initio, podczas którego kadeci zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności niezbędne do zostania pilotem. Kadeci, którzy pomyślnie ukończą szkolenie, przejdą do zaawansowanego programu szkoleniowego, które obejmuje pięciotygodniowy kurs przejściowy na Airbus A320. Zanim kadeci zostaną pełnoprawnymi pierwszymi oficerami w Wizz Airze, przejdą specjalne szkolenie umożliwiające pracę dla węgierskich linii lotniczych.

- Cieszymy się, że prowadzimy rekrutację na tysiące nowych stanowisk dla pilotów w czasie ciągłego rozwoju Wizz Air. Akademia Pilotów Wizz Air oferuje początkującym pilotom wysokiej jakości szkolenia i rozwój, wiodące w branży udogodnienia i metody odroczonej płatności, aby spełnić ich marzenie o zostaniu pilotem. Po ukończeniu szkolenia z dumą oferujemy naszym pilotom doskonałe możliwości rozwoju kariery, konkurencyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjny pakiet świadczeń. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z następną generacją pilotów Wizz Air podczas naszych nadchodzących Dni Otwartych - powiedział Attila Tóvári, szef szkolenia ATO w Wizz Airze.

Ile to kosztuje?

W porównaniu z innymi programami linii lotniczych, opłata za kurs wynosi 61 460 euro (ok. 289 tys. zł). Przy czym kadeci muszą zapłacić 13 950 euro (65 560 zł) przed kursem, a pozostałą opłatę pokrywa linia lotnicza, jeśli kadeci spełniają niezbędne wymagania. Kadeci zapłacą pozostałą opłatę w ratach po otrzymaniu pełnego wynagrodzenia jako pierwszy oficer w Wizz Air.

Wizz Air obniżył również opłatę rekrutacyjną do Akademii Pilotów do 85 euro (ok. 400 zł) we wszystkich swoich szkołach lotniczych.

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o programie, mogą dołączyć do wirtualnego Dnia Otwartego Wizz Air 12 grudnia 2022 o godzinie 17:00 (CEST), aby się zarejestrować, kliknij tutaj.

Kandydaci mogą zgłaszać się bezpośrednio do programu na stronie internetowej Wizz Air Pilot Academy tutaj.

Źródło: Wizz Air

Więcej o: