Zadbaj o tarczycę w sanatorium. Te uzdrowiska specjalizują się w leczeniu i oferują niemałe atrakcje

Sanatoria to miejsca, które mają za zadanie poprawienie stanu zdrowia pacjenta. Korzystają z nich osoby cierpiące na różne schorzenia, także te, które leczą się na tarczyce. Jakie ośrodki specjalizują się w tej dziedzinie? Podpowiadamy.

Wyjazdy do sanatoriów cieszą się dużą popularnością. W Polsce pacjenci mogą z nich skorzystać prywatnie lub w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. W tym drugim przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza, który podczas wizyty ocenia, czy dana osoba kwalifikuje się do leczenia sanatoryjnego. Na wyjazd mogą liczyć m.in. chorzy na niedoczynność lub nadczynność tarczycy. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Leczenie tarczycy w sanatorium 

Chorzy na niedoczynność tarczycy muszą mierzyć się z takimi objawami jak zwiększenie masy ciała, odczuwaniem chłodu, stany depresyjne, łamliwość włosów czy nadmiernie rogowaciejąca skóra. Leczenie w tym wypadku jest długotrwałe, zazwyczaj dożywotnie. Pacjenci przyjmują L-tyroksynę (L-T4) w indywidualnie dobranej dawce. 

Nadczynność tarczycy wiąże się z utratą masy ciała, bezsennością, zwiększoną potliwością czy dusznościami. W sanatoriach stosuje się wiele różnych form naturalnego leczenia tego schorzenia. Wśród nich wymienia się leczenie jodem radioaktywnym, leczenie chirurgiczne polegające na częściowym usunięciu tarczycy lub tyreostatykę. 

Sanatoria leczące tarczyce - 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny

Jednym z sanatoriów specjalizujących się w leczeniu tarczycy jest 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku. Miejsce mieści się w okolicy urokliwego parku z alejkami spacerowymi, tuż przy parku sosnowym. Czy nie brzmi to, jak idealna lokalizacja na odpoczynek i regenerację? W sanatorium korzysta się z nowoczesnej bazy zabiegowej z wykorzystaniem surowców naturalnych, takich jak borowiny oraz solanki. 

Dlaczego warto przyjechać właśnie tu? Ciechocinek jest w końcu jednym z najpopularniejszych uzdrowisk - co roku jest tłumnie odwiedzany przez kuracjuszy i powstawało o nim wiele piosenek. Na odwiedzających czeka tu wiele atrakcji, takich jak koncerty i imprezy, ale i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warto zobaczyć m.in. drewnianą cerkiew prawosławną czy Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego.

Gdzie leczyć tarczycę? Nowy Zdrój Centrum Zdrowia i Wypoczynku

Innym miejscem, w którym zadbamy o tarczycę, jest sanatorium w Polanicy Zdrój. Ośrodek łączy tradycyjne metody lecznicze z zabiegami z zakresu spa i wellness, a jego profil leczniczy obejmuje choroby narządów ruchu, przemiany materii i reumatyczne. 

Polanica Zdrój to świetne miejsce do podreperowania zdrowia. W przerwie od zabiegów można wybrać się tu na spacery po parku lub górskie wycieczki po okolicznych szlakach. Niezapomniane, malownicze widoki gwarantowane! 

Sanatoria na tarczycę w Polsce

Gdzie jeszcze wyleczymy tarczycę? Wśród sanatoriów, które specjalizują się w tego typu schorzeniach, wymienia się także: 

  • Pałac Łazienki II w Ciechocinku,
  • Zdrowotel Łeba,
  • Sanatorium Uzdrowiskowe "PLON",
  • Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA w Uzdrowisku Dąbki,
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Róża w Ustroniu. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: