To miejsce w Finlandii może przyprawiać o dreszcze. Pola strzegą tajemnicze postacie

Tajemniczy tłum stoi w milczeniu na polu. Ich kolorowe ubrania powiewają na wietrze wokół nieruchomych ciał, a ich głowy zwrócone są w tym samym kierunku, jednak... nie mają twarzy. Ten niepokojący widok został znaleziony na Google Maps. Co to za miejsce i gdzie się znajduje?

Wielu internautów chętnie wybiera się w wirtualne podróże po zakamarkach Google Maps. Za sprawą panoramicznych ujęć z ulic i zdjęciom satelitarnym w prosty sposób możemy wybrać się do Australii, Kenii czy Tokio. Na mapie nie brakuje także tajemniczych lokalizacji, które na pierwszy rzut oka mogą przyprawiać o gęsią skórkę. Jednym z nich jest miejsce kryjące się pod nazwą "The Quiet People"/ "The Silent People". 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Niepokojąca lokalizacja na Google Maps

Jak się okazuje, tajemnicza lokalizacja znajduje się na polu w Finlandii, w regionie Kainuu, w gminie Suomussalmi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na miejscu stoi tłum ludzi, to wyjaśnienie jest zupełnie inne. "The Silent People", czyli "Cisi Ludzie" to dzieło, za którym stoi fiński artysta - Reijo Kela. Na jego instalację składa się blisko tysiąc postaci przypominających strachy na wróble. Ich głowy pokryte są słomianymi włosami, a ciała udekorowane kolorowymi ubraniami zmienianymi dwa razy w roku. 

Nieruchoma armia czuwała na Polu Lassili w Helsinkach od 1988 roku, jednak została stamtąd przeniesiona sześć lat później. Od tamtego czasu instalacja znajduje się przy autostradzie nr 5 i wywołuje mieszane uczucia wśród kierowców. Niektórzy uważają ten widok za radosny, inni z kolei czują niepokój.

Tajemnicze pole w Finlandii. Co autor miał na myśli? 

Co ciekawe, znaczenie instalacji artystycznej pozostaje tajemnicą. Reijo Kela odmawia jakichkolwiek wyjaśnień, bo woli, żeby widz sam zinterpretował jego dzieło. Wiele osób uważa, że strachy na wróble przypominają zapomniany naród. Inna teoria głosi, że to ofiary wojny zimowej między Finami a Związkiem Radzieckim w latach 1939-1940.  

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: