Weekend nad morzem - trzy kierunki idealne na krótki wypad. Wśród nich "polski Dubaj"

Weekend nad morzem to idealny przepis na odpoczynek po ciężkich tygodniach pracy. Szum fal, krzyk mew i piasek pod stopami sprawiają, że wiele osób decyduje się na urlop w nadmorskich miejscowościach. Gdzie warto się wybrać? Podpowiadamy.

Weekend nad morzem niesie za sobą wiele dobroczynnych właściwości dla organizmu. Zawarty w powietrzu jod wzmacnia odporność, dotlenia organizm, zmniejsza senność, a także reguluje ciśnienie krwi. Pobyt w nadmorskich miejscowościach ma także zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne - chodzenie po piasku działa relaksująco, a szum fal redukuje stres. Aspekty te sprawiają, że wyjazd nad Bałtyk jest dobrym pomysłem nie tylko latem, ale i zimą. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na weekendowy urlop. 

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Weekend nad morzem. Wybierz się do Trójmiasta

Myśląc o nadmorskim urlopie, nie sposób nie wspomnieć o Trójmieście. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - fani historii, miłośnicy imprez czy rodzice z dziećmi. W Gdańsku warto przespacerować się starówką, podziwiając urokliwe kamienice, a także odwiedzić najpopularniejsze muzea związane z tutejszą historią. Najciekawszymi są bez wątpienia Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności.

Polscy turyści domagają się odszkodowań za wakacjePolscy turyści domagają się odszkodowań za wakacje. Powody są absurdalne

Sopot przyciąga turystów najdłuższym drewnianym molo w Europie, tętniącym życiem deptakiem i nocnymi zabawami. Gdynia, choć o wiele spokojniejsza od swoich sąsiadów, również ma do zaoferowania wiele ciekawych propozycji. Wśród nich można wymienić Akwarium Gdyńskie czy Muzeum Marynarki Wojennej. 

Urlop nad morzem. Polski Dubaj 

Nadmorskie miejscowości to nie tylko Trójmiasto. Nad Bałtykiem możemy znaleźć wiele urokliwych perełek, w których spędzicie niezapomniany weekend. Ciekawym kierunkiem na urlop jest Jarosławiec - często nazywany "polskim Dubajem". Wszystko za sprawą największej sztucznej plaży w Europie, która powstała na skutek przepompowania piasku z dna Bałtyku. Czekają was tutaj wyjątkowe krajobrazy, nadmorski klif, sosnowe lasy oraz sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi szlaki rowerowe i turystyczne. Wszystko to sprawia, że będzie to doskonały wypad na weekendową wycieczkę. 

Rosjanie opanowali Turcję w wakacje 2022. Sankcje nie były problemem.Sankcje nie były latem problemem. Tam Rosjanie podróżowali najczęściej

Kołobrzeg - weekend nad morzem

Kołobrzeg to miasto chętnie odwiedzane o każdej porze roku. Nic w tym dziwnego! W końcu może pochwalić się mianem największego uzdrowiska w Polsce, znanego głównie z zastosowania wód solankowych. Na jego terenie znajdują się aż 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego.

Jest to także jedna z najstarszych miejscowości na Pomorzu Zachodnim. Rozwinęła się za sprawą wytwarzanej w jej pobliżu soli. Co warto zobaczyć w Kołobrzegu? Wśród ciekawych atrakcji można wymienić późnogotycką Kamienicę Schliffenów, charakterystyczny ratusz z czerwonej cegły, Muzeum Oręża Polskiego czy też źródełko solankowe. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: