Wizz Air planuje nowe połączenia. Linie polecą do miejsca uwielbianego przez Polaków

Linia lotnicza Wizz Air planuje nowe połączenia z europejskimi miastami. Podpisała już umowę z Mostarem. Samoloty pojawią się na bośniackim lotnisku wiosną przyszłego roku. To jeden z ulubionych regionów Polaków, który zyskuje uznanie w całej Europie.

Wkrótce otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną. Wystąpiły jednak problemy z inauguracją. Nikt nie chce płynąć w pierwszym rejsie przez Mierzeję Wiślaną. Boją się

Węgierska linia lotnicza Wizz Air planowała nowe loty do Mostaru jeszcze przed pandemią koronawirusa. Jednak umowy zostały podpisane dopiero teraz. Dokładne daty i rozkłady lotów nie są jeszcze znane.

Wizz Air poleci do Mostaru, Dortmundu i Malmö

Dokładna lista nowych połączeń zostanie opublikowana późną jesienią. Wiadomo już, że nowym celem podróży oprócz leżącego na Bałkanach Mostaru, będą skandynawskie miasta, a dokładnie szwedzkie Malmö oraz niemiecki Dortmund.

Zobacz wideo Morfodynamika plaży

Czy Wizz Air otworzy nowe połączenia z Polską?

Nie wiadomo jednak, czy na liście znajdą się też polskie miasta. Turyści z Polski byliby zachwyceni możliwością odbycia podróży, zwłaszcza na Bałkany. Od kilku lat Bośnia i Hercegowina oraz Czarnogóra to ulubione kierunki wakacyjnych podróży.

Jest bardzo prawdopodobne, że Wizz Air pokusi się o uruchomienie lotów z Polski, jako że Mostar znajduje się w dość bliskiej odległości od Medjugorje, miejsca pielgrzymkowego chętnie odwiedzanego przez Polaków. Medjugorje słynie z kultu maryjnego. Jest miejscem objawień Matki Boskiej, do którego masowo przybywają turyści. Co ciekawe, lotnisko w Mostarze stanie się czwartym w Bośni i Hercegowinie otwartym dla Wizz Aira. Inne lotniska, które obsługują tego przewoźnika to Sarajewo, Banja Luka i Tuzli.

Parada statków, rejsy po rzece i koncerty. Święto Wisły potrwa całą sobotę Parada statków, rejsy po rzece i koncerty. Święto Wisły potrwa całą sobotę

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Bałkany z Wizz Airem, czyli Mostar i jego zabytki

Szczególnie ciekawym połączeniem będzie lot do Mostaru, miasta położonego w Bośni i Hercegowinie. Główną jego atrakcją jest Stary Most wzniesiony w połowie XVI wieku. Kamienny most przewieszony jest nad rzeką Neretwą i został zbudowany za czasów osmańskich. Przez lata był symbolem pojednania Wschodu z Zachodem, a także łącznikiem między Mostarem muzułmańskim a chrześcijańskim. W 1993 r. celowo został zniszczony przez chorwacką armia podczas wojny jugosłowiańskiej. Zaraz po wojnie, w 1995 r., zdecydowano o odbudowie mostu. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 2004 r.

W Mostarze można zobaczyć również dwie wieże: Halebiję i Tarę, które spełniały funkcje obronne miasta. Inną równie ciekawą atrakcją jest meczet Cejvan Cehaja, przy którym znajduje się oryginalny, ośmioboczny minaret. Nowe połączenie z Bałkanami pozwoli na odkrycie tego pięknego, acz trochę zapomnianego rejonu Europy.

Więcej o: