Najwyższy wodospad w Polsce. Poznaj Siklawę i szlaki, które do niej prowadzą

Podczas spaceru po Tatrach warto zobaczyć Wielką Siklawę, czyli najwyższy wodospad w Polsce. Jakim szlakiem możemy do niej dotrzeć? Które miejsca zobaczymy po drodze?

Interesujesz się podróżami i zwiedzaniem Polski? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Tatry to kierunek, który najczęściej wybieramy, gdy planujemy urlop. Malownicze góry i doliny co roku przyciągają do siebie masę turystów z Polski i zagranicy. Czy wiecie jednak, że to Rysy, Dolina Pięciu Stawów i Morskie Oko nie są jedynymi atrakcjami turystycznymi? Poznajcie Wielką Siklawę, czyli najwyższy wodospad w Polsce. Gdzie się znajduje? Jakie szlaki znajdują się w pobliżu?

Majówka 2022. Polacy wykupują wczasy w ChorwacjiMajówka 2022 - najpopularniejsze kierunki. Ciepło, tanio i bez kolejek

Najwyższy wodospad w Polsce. Wielka Siklawa położona jest w pewnej znanej dolinie

Królowa polskich wodospadów mierzy 70 metrów. Wielką Siklawę podziwiać możemy podczas spacerowania po Dolinie Roztoki. Prowadzi do niej zielony szlak turystyczny. Od Wodogrzmotów Mickiewicza dotrzeć tam można w niespełna 2 godziny. Najwyższy wodospad w Polsce tworzy potok wypływający z Wielkiego Stawu Polskiego. Oddziela on Dolinę Pięciu Stawów od Doliny Roztoki. Na stronie i-tatry.pl czytamy, że:

Tworzą go dwie lub trzy równoległe strugi pieniącej się wody, które uderzają z ogromną siłą o skały rozsiewając wokół, na kilkanaście metrów, tysiące drobnych kropelek. Mgiełka ta daje doskonałą ochłodę w upalne dni.

Salamandra plamistaLeśnicy ostrzegają przed salamandrą plamistą. "Nie polecam dotykania"

Najwyższy wodospad w Polsce. Ciekawe szlaki, które warto zobaczyć

Jeśli chcemy podziwiać tatrzańskie wodospady, to swoją podróż zacząć możemy w Rusinowej Polanie. Stamtąd niebieski szlak poprowadzi nas do pierwszego wodospadu, czyli Wodogrzmotów Mickiewicza. Po drodze warto zobaczyć Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Na trasie znajduje się również Gęsia Szyja oraz Rówień Waksmundzka, z której można dotrzeć do Wodogrzmotów Mickiewicza. Z tego miejsca udamy się zielonym szlakiem do Doliny Pięciu Stawów. Warto trzymać się tego szlaku, bo to właśnie na nim podziwiać możemy majestatyczną Wielką Siklawę. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: