Część szlaków turystycznych w Tatrach została zamknięta. Wśród nich uwielbiany odcinek

W Tatrzańskim Parku Narodowym rozpoczęły się wakacyjne remonty i renowacje szlaków turystycznych w rejonie Orlej Perci, czego skutkiem jest zamknięcie popularnego odcinka Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne. Turyści zatem zmuszeni będą zmienić kierunek wyprawy - warto jednak zapoznać się z informacjami o dostępności szlaku, zaplanowanych remontów jest bowiem więcej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacyjne remonty na tatrzańskich szlakach niektórych mogą dziwić i oburzać. Stali bywalcy doskonale widzą, że spowodowane jest to krótkim sezonem, w którym modernizacje są możliwe. Od pierwszych dni sierpnia do odwołania zamknięty zostanie m.in. odcinek prowadzący na Orlą Perć czy szlak z Zazadniej na Wiktorówki.

Wakacyjne remonty w Tatrach - szlak na Orlą Perć zamknięty do odwołania

Jak podaje Tatrzański Park Narodowy w najnowszym komunikacie turystycznym, w najbliższym czasie niektóre szlaki turystyczne będą zamknięte do odwołania. Przyczyną utrudnień są remonty i modernizacje. Na liście znalazł się popularny wśród turystów szlak prowadzący na Orlą Perć na odcinku: Skrajny Granat -Przełęcz Krzyżne. Powodem zamknięcia jest wymiana sztucznych ułatwień - to znaczy łańcuchy, klamry, sztuczne elementy służące do autoasekuracji na tym szlaku. Termin zakończenia prac nie jest znany, jednak podano informacje, że kolejnym miejscem remontu będzie żółto znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw Gąsienicowy - Skrajny Granat. 

To nie pierwsze w tym roku utrudnienia na tym odcinku. Remont trwał już od 1 lipca na odcinku Orlej Perci od Koziej Przełęczy do Przełączki nad Buczynową Doliną oraz zejście żlebem Kulczyńskiego. Na tym obszarze również poprawiano stan techniczny ułatwień turystycznych. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Zamknięte szlaki w Tatrach - od 1 sierpnia remonty na popularnych odcinkach

Fani górskich wędrówek, którzy za wakacyjny cel obrali sobie Tatry, muszą być gotowi na utrudnienia także na innych odcinkach. Od 2 sierpnia do odwołania zamknięty zostaje niebieski szlak z Zazadniej na Wiktorówki. Powodem są prace remontowe związane z doprowadzeniem sieci energetycznej. Warto wspomnieć, że do kaplicy na Wiktorówkach można dojść od strony Rusinowej Polany.

Z kolei od 1 sierpnia do odwołania, ze względu na remont, zamknięty jest żółty szlak turystyczny na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz. Wyłączone z użytkowania zostaną oba kierunki. Popularna Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej także nie będzie dostępna w tym sezonie. Planowane renowacje mają trwać do 2023 roku. 

Komunikaty o zamknięciu szlaków są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej www.tpn.pl, gdzie dodatkowo od lipca jest dostępna interaktywna mapa ze wskazanymi zamykanymi odcinkami szklaków. Więcej informacji na temat remontów na tatrzańskich szlakach znajdziesz w naszym artykule: Hurtowa liczba remontów na tatrzańskich szlakach. Dlaczego robi się je latem? Wyjaśniamy proceder

Więcej o: