Tatrzański Park Narodowy zamyka jeden z najpopularniejszych szlaków. "W szczycie sezonu? Brawo wy"

Tatrzański Park Narodowy zamyka jeden z najpopularniejszych górskich szlaków - na Orlą Perć. Prace remontowe na tym terenie rozpoczną się na początku sierpnia i obejmą wymianę sztucznych ułatwień dla turystów.

Turyści, którzy wybierają się na wakacje w górach, powinni liczyć się z utrudnieniami na szlakach. Niezwykle przydatna jest mapa z zaznaczeniem aktualnych zamknięć i utrudnień na szlakach, którą można znaleźć w aplikacji Informacja Turystyczna TPN na portalu geoportaltatry.pl.

Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy zamyka szlak na Orlą Perć. "Przepraszamy za utrudnienia"

Od 1 sierpnia do odwołania, zostanie zamknięty fragment Orlej Perci na odcinku: Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne. Powodem zamknięcia jest wymiana sztucznych ułatwień. Po zakończeniu prac na tym odcinku zostanie zamknięty żółto znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw Gąsienicowy -  Skrajny Granat

- informuje Tatrzański Park Narodowy, jednocześnie przepraszając za utrudnienia.

Jak czytamy na stronie TPN, od 1 sierpnia zostaje otwarty szlak ze Szpiglasowej Przełęczy na Szpiglasowy Wierch, jednak ze względu na kontynuacje remontu szlaku obowiązywać będzie ograniczenie w ruchu turystycznym polegające na zamknięciu od 1 sierpnia 2022 r. do odwołania, żółto znakowanego szlaku turystycznego na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz (w obu kierunkach).

Więcej przydatnych informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści niezadowoleni z zamknięcia szlaków. "Ciekawe, ile potrwają prace"

Ech, ciekawe ile potrwają prace

- skomentowała jedna z internautek pod postem Tatrzańskiego Parku Narodowego w mediach społecznościowych.

W szczycie sezonu? Brawo Wy

- dodała kolejna.

Nadejdzie kiedyś taki piękny czas gdy na koniec sezonu albo z początkiem nowego roku kalendarzowego będą przekazywane informacje o planowanych na przyszły sezon/rok remontach i ich przybliżonych terminach? Bo chyba nikt mi nie powie, że remont szlaku jest planowany z dnia na dzień, a o tym, który szlak będzie remontowany, decyduje rzut monetą?

- pyta z przekąsem internauta.

Szczyt sezonu a wy zamykacie szlak za szlakiem. Można to robić w maju, wrześniu. Żenada

- skomentował kolejny.

Więcej o: