Dwie pasażerki wyrzucone z samolotu. Jedna schowała się pod fotelem w klasie biznes

Do niecodziennej sytuacji doszło na pokładzie samolotu American Airlines, który pod koniec października miał lecieć z Dallas Forth Worth do Miami. Dwie youtuberki zostały wyproszone z samolotu. Jedna ukryła się pod fotelem przyjaciółki w klasie biznes.

Dwie youtuberki wybrały się w podróż samolotem linii American Airlines. Jednak tylko jedna z nich kupiła bilet w klasie biznes. Druga miała miejsce w klasie ekonomicznej, jednak zanim podróż się rozpoczęła, postanowiła się ukryć pod fotelem swojej przyjaciółki. "The Independent" podaje, że youtuberki dzięki temu zabiegowi prawdopodobnie chciały zyskać nowych obserwujących na swoich kanałach.

Zobacz wideo Każdy samolot, którym latasz, jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Brak pasażerki na jednym z miejsc w klasie ekonomicznej zauważył członek załogi jeszcze przed startem samolotu. Personel pokładowy wiedział, że samolot jest pełny, poproszono więc "zaginionego" pasażera, aby się ujawnił i zajął swoje siedzenie. Poinformowano, że samolot nie będzie mógł wystartować, dopóki brakująca osoba nie zostanie zlokalizowana.

Jak podaje "The Independent", powołując się na słowa użytkownika forum Flyertalk, który miał być świadkiem całego zajścia, kobieta próbowała przekraść się z klasy biznes na swoje miejsce w klasie ekonomicznej, ale została zauważona przez stewardesy.

Ze względów bezpieczeństwa samolot musiał zawrócić z pasa startowego. Brytyjski serwis podaje, jakoby pasażerka, która miała wykupiony lot w klasie biznes, zaczęła krzyczeć, że nie zrobiła nic złego i zapłaciła za to miejsce, a w domu czeka na nią dziecko. Kobieta zdjęła również maseczkę. 

Ostatecznie ona i jej przyjaciółka zostały wyprowadzone z samolotu przez policję. Zdarzenie potwierdził w rozmowie z "The Independent" rzecznik prasowy American Airlines.

Przed odlotem 30 października samolot American Airlines lecący z Dallas Forth Worth do Miami zawrócił do bramki w związku z problemem dotyczącym dwójki pasażerów

- powiedział. Dodał, że wspomniane osoby nie przestrzegały przydziału miejsc podczas kołowania maszyny. Pasażerki opuściły samolot, który wkrótce potem odleciał.

Więcej o: