Japonia. Nowa tania linia rozpoczęła loty. W pierwszy rejs poleciało zaledwie dwoje pasażerów

ZIPAIR to tania japońska linia, która niedawno zainaugurowała loty pasażerskie. Pierwszy rejs nie okazał się jednak spektakularnym sukcesem. Na pokładzie znajdowało się zaledwie dwoje pasażerów.

Linia lotnicza ZIPAIR miała zacząć działać w maju 2020 roku, specjalnie na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które miały odbyć się w Tokio. Pierwszy lot do Bangkoku zaplanowano na 14 maja. Z kolei inauguracyjny lot ze stolicy Japonii do Seulu miał się odbyć 1 lipca. Jednak obostrzenia związane z pandemią i ograniczenia w podróżach uniemożliwiły start nowych połączeń.

Jak informuje portal Simple Flying, tani przewoźnik w końcu rozpoczął loty. Na pokładzie Dreamlinera, który 16 października poleciał z Tokio do Seulu, było jednak zaledwie dwoje pasażerów - Japończyk oraz Koreanka. Obydwoje zdecydowali się na podróż w klasie biznes. Przed startem z lotniska Narita samolot został pożegnany uroczystym salutem z armatki wodnej.

ZIPAIR nie zraża się jednak niską frekwencją podczas pierwszego lotu. Simple Flying donosi, że już od 25 października przewoźnik planuje zwiększyć liczbę rejsów między Tokio a Seulem z dwóch do trzech tygodniowo. Tania linia planuje również w przyszłości rozszerzyć swoją siatkę o loty do Bangkoku oraz do Honolulu. Być może szczegóły będą znane już za kilka tygodni.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie
Więcej o: