Niesamowity widok. Turystka postanowiła popływać wśród rekinów

Unosząca się na wodzie kobieta, a dookoła niej pływające rekiny. Takie wideo niedawno obiegło internet. Odważylibyście się na taki krok?

Film został nagrany dronem na atolu Vaavu na Malediwach. Jego autorem jest Rizkhan Mohamed. Na niesamowitych ujęciach widać unoszącą się na wodzie kobietę, wokół której pływa stado rekinów. Z pewnością nie każdy zdecydowałby się na tak bliskie spotkanie z tymi zwierzętami.

Poniżej możecie zobaczyć wideo:

Zobacz wideo

Rekiny, które są widoczne na nagraniu, to rekiny wąsate. Nowozelandzki serwis stuff.co.nz, powołując się na "National Geographic", pisze, że generalnie są niegroźne dla ludzi. "National Geographic" zwraca jednak uwagę, że rekiny wąsate mogą być bardzo duże (osiągają długość nawet 14 stóp, czyli około czterech metrów), mają silne szczęki wypełnione ostrymi zębami i mogą gryźć, jeśli poczują się zagrożone. 

Do takiej sytuacji doszło chociażby w 2018 roku. Katarina Zarutskie, studentka Uniwersytetu Miami i instagramerka, podczas pobytu na Bahamach postanowiła popływać z rekinami wąsatymi. Poprosiła swojego chłopaka, żeby zrobił jej zdjęcie. W pewnym momencie dziewczyna została ugryziona przez rekina w rękę i wciągnięta pod wodę. Konieczne było założenie szwów. Serię zdjęć z tego zdarzenia opublikowała na Instagramie. Swój wpis opatrzyła komentarzem:

Rekiny są urocze, ale mogą skubnąć, jeśli nie jest się ostrożnym.
 
Więcej o: