Za 20 złotych przelecisz helikopterem nad miastem. Tak Uber dziękuje swoim użytkownikom [AKTUALIZACJA]

Lot helikopterem nad Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Łodzią, Wrocławiem, Trójmiastem lub Katowicami - taka atrakcja czeka na pasażerów, którzy zamówią przejazd Uberem w jednym z powyższych miast.

Do tej pory polscy klienci Ubera mogli korzystać tylko z samochodowej usługi. Jakiś czas temu firma ogłosiła, że wkrótce zamierza uruchomić nowość pod nazwą UberHelikopter. Choć przewoźnik nie zdradził na razie więcej szczegółów, właśnie daje użytkownikom Ubera przedsmak tego, co może ich czekać.

W ramach dwudniowej akcji specjalnej użytkownicy Ubera z największych polskich miast za pomocą aplikacji będą mogli zamówić loty widokowe helikopterem. Początkowo miały się one odbyć w dniach 26-27 lipca w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach, ale przedstawiciele firmy poinformowali, że akcja została przełożona. - Uber stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dlatego ze względu na niestabilną pogodę, loty w ramach akcji UberHelikopter, zaplanowane na 26-27 lipca, zostały przełożone w całej Polsce - przekazał Marcin Dulnik z biura prasowego Uber Polska. Teraz przedstawiciele firmy poinformowali, że akcja odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia. Dokładne terminy i godziny lotów podajemy poniżej:

Terminy lotów UberHelikopterem:

Poznań 22.08, godz. 8:30-10:45

Wrocław 22.08, godz. 7:30-10:00

Łódź 22.08, godz. 13:30-16:00

Kraków 23.08, godz. 7:30-10:00

Katowice 23.08, godz. 13:30-16:00

Warszawa 23.08, godz. 13:30-16:00

Gdynia 24.08, godz. 8:30-10:45

Do tej pory z podobnej możliwości mogli skorzystać pasażerowie m.in. z Nowego Jorku, Cannes, Hongkongu czy Kopenhagi.

Jak zamówić przelot?

W każdym z wymienionych wcześniej miast usługa będzie dostępna w ściśle określonych godzinach. Osoby, które będą chciały z niej skorzystać, powinny w tym czasie rozpocząć zamówienie przejazdu z Uberem - wybrać dowolne miejsce docelowe i ustalić punkt odbioru. Następnie, kiedy na dole ekranu pojawi się pasek, należy wybrać z niego (przesunąć palcem w prawo) ikonę śmigłowca i złożyć zamówienie. Nie oznacza to jednak, że przelot został zarezerwowany. Pasażer zostanie połączony z kierowcą, który zawiezie go na lotnisko, tylko jeśli helikopter będzie dostępny.

Przelot będzie kosztować 20 złotych i potrwa około 15 minut. Każdy może zabrać ze sobą na pokład helikoptera jedną osobę towarzyszącą, ale musi być ona obecna w chwili, kiedy kierowca przyjedzie po pasażera w wybrane miejsce. Po zakończeniu lotu kierowca odwiezie obie osoby tam, skąd wcześniej je odebrał.

Liczba przelotów będzie uzależniona od dostępności helikopterów. Przedstawiciele Ubera uprzedzają, że spodziewają się wielu chętnych.

Każda podróż z Uberem jest wyjątkowa, a dzięki akcji uberHELIKOPTER chcieliśmy przypomnieć naszym użytkownikiem, że dzięki aplikacji nie tylko znają cenę usługi z góry, ale i mogą spojrzeć na swoje miasto z nieznanej dotąd perspektywy.

- powiedział Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Ubera w Polsce. Przy okazji dodał, że Polska jest dla firmy trzecim pod względem wielkości rynkiem w Europie, a liczba użytkowników w naszym kraju sięga już ponad miliona.

Czy UberHelikopter wejdzie do polskiej oferty Ubera na stałe? Na razie nie ma potwierdzenia. Wiadomo natomiast, że UberChopper, czyli przeloty helikopterem Ubera jako regularny środek transportu działają już m.in. w Dubaju.

Może zainteresuje Cię też: Duże zmiany w lotach z Wizz Air. Znika mały bagaż podręczny i nie każdy wniesie walizkę na pokład

Komentarze (10)
Za 20 złotych przelecisz helikopterem nad miastem. Tak Uber dziękuje swoim użytkownikom [AKTUALIZACJA]
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  To już DRUGI dzień z rzędu tej nachalnej krypto reklamy mającego coraz większe kłopoty Ubera.

  Oczywiście brakuje w niej kilku "drobnych" szczegółów:
  Po pierwsze informacji że na tą "promocję" załapie się ZALEDWIE kilka osób, oraz druga, że od promocji do helikopterowych "taksówek" Ubera to droga DŁUŻSZA niż z Warszawy na Biegun. Bo śmigłowce są nieziemsko drogie w eksploatacji, więc raczej kupują je i używają osoby które raczej NIE MUSZĄ sobie dorabiać podwozem klientów. No i jeszcze kwestia ruchu lotniczego nad Polską, której z powodu skostniałych przepisów i braku małych lotnisk, jeszcze DUŻO brakuje choćby do sąsiadujących z nami Niemiec

 • marberlin

  Oceniono 4 razy 4

  20 zl , to chyba trzeba swoim smiglem zakrecic.

 • hellk

  Oceniono 1 raz 1

  Pięciu sobie polata, reszta będzie tym oddychać.

 • andrzej2310

  Oceniono 1 raz 1

  Godzina lotu helikopterem to co najmniej 400-500zł (i to bez pilota), za 15 min to chyba 100 zł. Cena 20 zł to cena dumpingowa, długo się nie utrzyma

 • marc_inek

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz czekać, aż inni właściciele innych helikopterów będą ganiać Ubera po niebie i dzwonić po policję by wystawiła mandat, lub skierowała sprawę do prokuratury za brak koncesji czy innego pozwolenia.

 • wolo

  Oceniono 2 razy 0

  Korumpowanie dziennikarzy jak widać jest nadal jednym z głównych elementów strategii UBera.

 • to_ja_dziki-9876543210

  0

  ale się zeszmacacie. Co jeszcze zrobicie Uberowi za ich pieniądze i reklamę od tego oszusta? Wyliżecie im rowa? Zrobicie im gałę w kiblu???

 • malkontent58

  0

  pogrzeb będzie jednak dużo droższy i ube(r)cja nic ci nie zapłaci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX