Nikogo nie interesują zasady bezpieczeństwa w samolocie? Nie w British Airways. To wideo robi furorę!

W sieci pojawił się nowy film z instrukcjami bezpieczeństwa w samolocie. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w akcję zaangażowani zostali aktorzy znani m.in. z ról Gandalfa i Jasia Fasoli.

Zasady bezpieczeństwa prezentowane w samolocie przed startem są obowiązkowym i bardzo ważnym punktem lotu. Czasem pokazywane są przez członków załogi, czasem pasażerom włącza się wcześniej przygotowany film. Z uwagą oglądają i słuchają ich jednak zapewne tylko ci pasażerowie, dla których jest to pierwsza taka podróż w życiu. Pozostali zazwyczaj zajmują się w tym czasie czymś zupełnie innym - słuchają muzyki, czytają książkę lub po prostu wyglądają przez okno. Linie lotnicze British Airways postanowiły przełamać tę rutynę i opublikowały nietypowy film prezentujący procedury bezpieczeństwa w samolocie. Wideo robi prawdziwą furorę - od 18 lipca zostało wyświetlone już prawie 1,4 mln razy! Taką instrukcję z pewnością zapamięta każdy pasażer.

Wszystko dlatego, że przewoźnik do akcji zaangażował największe brytyjskie gwiazdy. Oglądając film, zobaczycie m.in. Iana McKellena znanego z roli Gandalfa w filmowym hicie "Władca pierścieni" i Warwicka Davisa, który w kultowych "Gwiezdnych wojnach" wcielił się w postać Ewoka. Pokazują oni, jak prawidłowo używać masek tlenowych. Od Roba Brydona dowiemy się, jak nadmuchać kamizelkę ratunkową, a szef kuchni Gordon Ramsay tłumaczy, jak umieścić bagaż podręczny pod fotelem.

Jednak najbardziej w pamięć zapada koniec filmu, kiedy na ekranie pojawia się Rowan Atkinson znany z roli Jasia Fasoli. Komik pokazuje, w jaki sposób można przekazywać środki na cele dobroczynne. Stworzone przez British Airways nagranie ma bowiem dodatkowy wymiar - linie lotnicze chcą zachęcić do wspierania organizacji charytatywnej Comic Relief, z którą współpracują i która pomaga dzieciom z całego świata. Opublikowane wideo ma pomóc w zebraniu do końca 2020 roku 20 milionów funtów brytyjskich.

 

Nowy film z instrukcją bezpieczeństwa można obejrzeć nie tylko w internecie. Od 1 września zastąpi on nagranie wyświetlane na pokładzie samolotów British Airways przez 12 lat. Zostanie tam pokazana dłuższa wersja filmu.

"Kto na świecie nie posłucha Sir Iana?"

Nagranie spotkało się z wieloma pochlebnymi komentarzami, m.in. na oficjalnym fanpage'u przewoźnika na Facebooku:

To wideo jest świetne! Obejrzyjcie pełną wersję, jest bardzo zabawna. British Airways robi to dobrze!
Przestańcie, to jest genialne! Jaś Fasola na końcu prawie mnie zabił
Kto na świecie nie posłucha Sir Iana? Mam rację? Świetny wybór!

Wideo nie wszystkim jednak przypadło do gustu. Pracownicy British Airways uważają, że jest ono oznaką braku szacunku. - Płacenie celebrytom za promowanie 5-minutowego filmu to cios i pokaz braku szacunku dla strajkujących pracowników British Airways. Zamiast tego, przedstawiciele linii lotniczych powinni skupić się na swojej rozpadającej się firmie - powiedział "The Independent" jeden z członków załogi pragnący zachować anonimowość.

Brytyjskie linie nie są pierwszymi, które stworzyły wskazówki dla pasażerów

w takiej formie. W ubiegłym tygodniu podobne nagranie opublikowały linie Air New Zealand. Wystąpili w nim Katie Holmes i Cuba Gooding Jr.

 

Może zainteresuje Cię też:

Dlaczego w samolotach zawsze jest tak zimno? Chodzi o zdrowie pasażerów [WYJAŚNIAMY]

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Więcej o: