Lecisz Ryanairem na wakacje? Linia zapowiada zmiany. Będą szczegółowo mierzyć bagaż

Ryanair zapowiada bardziej restrykcyjną kontrolę bagażu podręcznego. Irlandzki przewoźnik przypomina, że na pokład trafia tylko pierwszych 90 sztuk bagażu podręcznego. Wprowadza też dokładne pomiary walizek.

Irlandzkie tanie linie lotnicze zaapelowały do pasażerów o przestrzeganie polityki przewozu bagażu podręcznego. Podróżujący Ryanairem mogą zabrać ze sobą duży bagaż podręczny ważący do 10 kilogramów oraz mniejszy, czyli np. laptop, torebkę czy aparat fotograficzny. Nie oznacza to jednak, że każdy może wnieść swoją podręczną walizkę na pokład.

- Klienci Ryanaira, w ramach realizacji programu "Always Getting Better", mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi, jednym dużym oraz drugim mniejszym. Zauważyliśmy, że niektórzy pasażerowie nadużywają tej polityki i próbują przewozić bagaże znacznie przewyższające wyznaczone limity, co może skutkować opóźnieniami lotów. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, polityka przewozu bagażu może zostać zrewidowana - zapowiada Kenny Jacobs z Ryanaira.

Przed nami szczegółowe kontrole

W związku z wysokim obłożeniem lotów w okresie wakacyjnym, sięgającym nawet 95 proc., przedstawiciele przewoźnika przypominają, że na pokład trafia tylko 90 pierwszych dużych bagaży podręcznych. Pozostałe obsługa bezpłatnie zabiera do luku bagażowego. Osoby, które wcześniej wykupią pierwszeństwo wejścia na pokład, będą miały zagwarantowane, że ich bagaż trafi do schowków w kabinie samolotu.

- Wkraczamy w ścisły sezon letni, kiedy obłożenie większości lotów jest pełne, dlatego zachęcamy naszych klientów do przestrzegania polityki przewozu bagażu. Pracownicy obsługi pasażerów przy bramkach będą restrykcyjnie sprawdzali rozmiary bagażu w celu uniknięcia opóźnień lotów. Podróżnych, którzy chcą zabrać ze sobą większy bagaż, prosimy o wykupienie przewozu bagażu rejestrowanego - apeluje Jacobs.

Opłata za wykupienie bagażu nadawanego (15 lub 20 kg) różni się w zależności od jego wagi oraz trasy i terminu podróży. Za lżejszy bagaż zapłacimy od 10 do 50 euro, za cięższy od 15 do 60 euro.

Przypominamy wymiary bagażu podręcznego w Ryanairze:

- 1 duży bagaż podręczny (55 cm x 40 cm x 20 cm, maksymalnie 10 kg)
- 1 mały bagaż podręczny (torebka, laptop, torba z zakupami ze sklepu wolnocłowego, itp.).

Zobacz też: 

Duże zmiany w Wizz Air. Za bagaż podręczny trzeba będzie płacić?

Wizz Air uruchamia kolejne trasy. Już teraz dolecisz tanimi liniami w 7 nowych miejsc

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Komentarze (39)
Lecisz Ryanairem na wakacje? Linia zapowiada zmiany. Będą szczegółowo mierzyć bagaż
Zaloguj się
 • adonis79

  Oceniono 43 razy 19

  I bardzo dobrze.Polactwo nie przestrzega żadnych zasad,wielokrotnie byłem świadkiem upychania na siłę ,pakowania swoich rzeczy do bagaży znajomych.Raz facet zjadł kilka pęt kiełbasy (WTF ??) bo nie chcieli go z nią przepuścić.Tak na oko ok. 60% latających powinna wrócić skąd przybyła do PKS-ÓW

 • oszrany

  Oceniono 23 razy 3

  Ludzie opryskliwa obsluga i limit 90 bagazy a reszta na sile do luku jest tylko w PL, latem ryanair po europie od lat i wszedzie jest mila obsluga. Chamstwo jest tylko na polskich lotniskach.

 • qaszkaj

  Oceniono 2 razy 2

  Z wszystkich tanich linii najlepszy jest Norwegian. Latam sporo i tylko ta linia oferuje naprawde profesjonalny serwis. Bagaz pidrwczny zawsze mozna nadac bezplatnie,czyste samoloty, tv i wi fi. Szkoda ze ograniczyli loty do Polski.
  Sytuacja easy jet 3 tyg temu. Chce nadac bagaz podreczny przed odprawa. Pani na lotnisku w UK ze to koszt 50£. Wiec ja dziękuję. Taszcze sie z ta walizka przez godz po lotnisku i coz za zaskoczenie musze ja oddac do luku bo jednak za duzo bagażu na pokladzie. A nie można podpatrzec rozwiązan od troche sprawniej dzialajacej konkurencji

 • gnaszyn70

  Oceniono 2 razy 2

  Bzdura nie pierwsze 90sztuk trafia n pokład a te które wskazuje osoba sprawdzająca dokumenty i karty pokładowe!

 • kotwkaloszach

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobrze, bo niektórzy myślą, ze są lepszym sortem i więcej im wolno...

 • heliheli

  Oceniono 8 razy 0

  kradnie , klamie , oszukuje , rajenary to sa chu/je

 • marcinblonie

  Oceniono 4 razy 0

  I nalgle okazuje się że taniej rejsowym samolotem !

 • wlazlkoteknaplotekimruga

  Oceniono 6 razy 0

  Kiedyś można było bagaż pokładowy bezpłatnie odprawić do luku na stanowisku bag drop. Ale komuś to przeszkadzało i już nie można. No to teraz są problemy :-)

 • pisking

  Oceniono 20 razy -2

  I codziennie quizy z kilkunastoma kliknięciami. To obraz upadającej gazety na siłę walczącej o kasę. A ciemny lud klika bo zna odpowiedzi i się dowartościowuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX