Lecisz Ryanairem na wakacje? Linia zapowiada zmiany. Będą szczegółowo mierzyć bagaż

Ryanair zapowiada bardziej restrykcyjną kontrolę bagażu podręcznego. Irlandzki przewoźnik przypomina, że na pokład trafia tylko pierwszych 90 sztuk bagażu podręcznego. Wprowadza też dokładne pomiary walizek.

Irlandzkie tanie linie lotnicze zaapelowały do pasażerów o przestrzeganie polityki przewozu bagażu podręcznego. Podróżujący Ryanairem mogą zabrać ze sobą duży bagaż podręczny ważący do 10 kilogramów oraz mniejszy, czyli np. laptop, torebkę czy aparat fotograficzny. Nie oznacza to jednak, że każdy może wnieść swoją podręczną walizkę na pokład.

- Klienci Ryanaira, w ramach realizacji programu "Always Getting Better", mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi, jednym dużym oraz drugim mniejszym. Zauważyliśmy, że niektórzy pasażerowie nadużywają tej polityki i próbują przewozić bagaże znacznie przewyższające wyznaczone limity, co może skutkować opóźnieniami lotów. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni, polityka przewozu bagażu może zostać zrewidowana - zapowiada Kenny Jacobs z Ryanaira.

Przed nami szczegółowe kontrole

W związku z wysokim obłożeniem lotów w okresie wakacyjnym, sięgającym nawet 95 proc., przedstawiciele przewoźnika przypominają, że na pokład trafia tylko 90 pierwszych dużych bagaży podręcznych. Pozostałe obsługa bezpłatnie zabiera do luku bagażowego. Osoby, które wcześniej wykupią pierwszeństwo wejścia na pokład, będą miały zagwarantowane, że ich bagaż trafi do schowków w kabinie samolotu.

- Wkraczamy w ścisły sezon letni, kiedy obłożenie większości lotów jest pełne, dlatego zachęcamy naszych klientów do przestrzegania polityki przewozu bagażu. Pracownicy obsługi pasażerów przy bramkach będą restrykcyjnie sprawdzali rozmiary bagażu w celu uniknięcia opóźnień lotów. Podróżnych, którzy chcą zabrać ze sobą większy bagaż, prosimy o wykupienie przewozu bagażu rejestrowanego - apeluje Jacobs.

Opłata za wykupienie bagażu nadawanego (15 lub 20 kg) różni się w zależności od jego wagi oraz trasy i terminu podróży. Za lżejszy bagaż zapłacimy od 10 do 50 euro, za cięższy od 15 do 60 euro.

Przypominamy wymiary bagażu podręcznego w Ryanairze:

- 1 duży bagaż podręczny (55 cm x 40 cm x 20 cm, maksymalnie 10 kg)
- 1 mały bagaż podręczny (torebka, laptop, torba z zakupami ze sklepu wolnocłowego, itp.).

Zobacz też: 

Duże zmiany w Wizz Air. Za bagaż podręczny trzeba będzie płacić?

Wizz Air uruchamia kolejne trasy. Już teraz dolecisz tanimi liniami w 7 nowych miejsc

Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Więcej o: